Pravidlá, ktorých by sme sa mali držať pri kúpe oblečenia

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Viete, že módny priemysel je najšpinavším zo všetkých? Hovorí sa, že aká farba riek je v krajinách tretieho sveta, taká farba bude prevládať v novej kolekcii známej fast fashion značky. Každá žena má v šatníku oblečenie, ktoré vo veľkej miere vôbec nevyužíva. Ak si ale chcete kúpiť nové oblečenie, ktorých pravidiel by ste sa mali držať? Pozrime sa na pravidlá módy.

Mám toto oblečenie s čím skombinovať?

Ak budete v obchode pozerať nové oblečenie, zamyslite sa, či v skutočnosti toto oblečenie aj reálne potrebujete. Skúste si v hlave vybaviť jednotlivé kombinácie s týmto novým kúskom. Ak ich nenájdete aspoň desať, neodporúčame vám toto oblečenie kupovať. Pri výbere jednotlivého oblečenia zo šatníka vytvárame zaujímavé kombinácie a ak sa vám ich nepodarí vytvoriť, nemá zmysel kupovať oblečenie, ktoré nebudete mať s čím skombinovať. Zbytočne by vám zavadzalo v skrini.

Je materiál naozaj kvalitný?

Pri výbere nového oblečenia je potrebné zohľadniť aj materiál. V súčasnosti je veľmi obľúbený polyester, avšak samostatne vám tento materiál neodporúčame. Uprednostňujte skôr kvalitný úplet, 100% bavlnu, 100% organickú bavlnku, lyocell, modal a samozrejme aj ľan.

V lete oceníte posledné tri menované materiály. Prispôsobujú sa vysokým teplotám a poskytnú vám maximálne pohodlie!

Ak si kupujete trebárs šaty, blúzku, alebo elegantné nohavice, skúste si, či materiál nie je extrémne krčivý. Ak áno, nemáte zmysel toto oblečenie kupovať. Stačilo, keby ste si sadli, opreli sa o stoličku a materiál by sa krčil.

Vyhovuje strih mojej postave?

Každá máme iný typ postavy. Niektoré ženy majú tvar presýpacích hodín, niektoré hruškovitú postavu. Vždy pri nákupe zohľadňujte, či strih nového oblečenia sedí vašej postave. Ak máte problém nájsť konfekčnú veľkosť, ktorá vyhovuje vašej postave, môžete si chýbajúci kúsok dať ušiť. Dnes nie je problém objednať si látku z obchodu, ktorý ponúka metráž látok.

A na záver jedna skvelá rada. Ak chcete kvalitné nadčasové oblečenie, ktoré vám vydrží viac rokov a budete ho rady nosiť, odporúčame vám buď si kúpiť kvalitnú metráž látok, alebo podporte lokálnych slovenských predajcov kvalitného oblečenia.

Zdroj obrázka:

Autor: NDAB Creativity  / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokTakmer dokonalé tajomstvá: 3 ženy, 4 muži, 7 mobilov a 1 „nevinná“ hra
Ďalší článokNanuky pre dospelých: Vyskúšajte tieto úžasné recepty!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.