Pripravte záhradu na príchod zimy

Pripravte záhradu na príchod zimy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pripravte záhradu na príchod zimy! Záhrada, či už okrasná, alebo úžitková, je dôležitá súčasť rodinných domov. Teraz, keď začína jeseň začíname zberať poslednú úrodu a pripravujeme záhradu na príchod zimy. Aj keď babie leto ešte má prísť, príliš vysoké teploty už očakávať nemôžeme.

Pripravte záhradu na príchod zimy a vyrobte si pekné jesenné dekorácie, ktoré skrášlia vašu záhradu a vchod do domu.

Kosenie trávnika a odstraňovanie lístia

S príchodom chladných dní nesmieme podceniť kosenie trávnika. Posledné kosenie trávnika by sa malo realizovať v prvých novembrových dňoch. Trávnik by ste nemali kosiť pod päť centimetrov. O rok by ste sa z neho už nemuseli tešiť.

Okrem kosenia je dôležité hrabať aj lístie. Mokré lístie, ktoré ostane na trávniku, môže spôsobiť rozmnoženie plesní a trávnik vám začne odumierať. Aj keď túto robotu nemá nikto rád, netreba to podceniť, ak sa chcete na jar pozerať na krásny zelený trávnik.

Hrable a kosačky potom ihneď zazimujte do šopy. Odporúčame vám zaobstarať si plechové záhradné domčeky, v ktorých uložíte všetko potrebné náradie a nestane sa, že na jar niektoré z nich nenájdete.

Ochrana drevín pred mrazom

Ak máte na záhrade okrasné stromčeky, rastlinky, odporúčame vám korene zakryť čečinou. Odporúčame použiť aj špeciálnu protimrazovú fóliu na rastlinky. Ak jednotlivé okrasné dreviny vystriháte, je potrebné zakryť korene čečinou.

Treba chrániť jednotlivé dreviny pred poškodením pod vplyvom nízkych teplôt. Okrasné dreviny, keď vyschnú, zmrznú, už sa nedajú zachrániť a budete ich musieť nahradiť novými.

Ak máte malé dreviny aj v blízkosti zámkovej dlažby, ktorá je čiastočne krytá strechou, aj tie musíte chrániť pred mrazom.

Veniec zo sušených listov a jesenných plodov

Aby ste si aspoň navodili atmosféru jesene, odporúčame vám vyrobiť si veniec na dvere. Veniec môžete vyrobiť zo sušených listov, polystyrénového kruhu, ale aj z jesenných plodov, napríklad zo sušených jabĺk, gaštanov, či šípok.

Zdroj obrázka:

Autor: Maria Evseyeva / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokMilujete ležérny štýl? Ak áno, v šatníku by vám nemali chýbať tieto kúsky
Ďalší článokĽudské safari: Už ste počuli o brutálnom a nemilosrdnom love na ľudí
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.