Praktické tipy, ako si zariadiť panelákovú obývačku

obyvacka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Interiérové trendy sa neustále menia a niekedy je náročné prispôsobovať sa im. Pri akejkoľvek rekonštrukcii je vždy potrebné vyberať nadčasový nábytok, dekorácie a bytové doplnky, ktoré môžu byť v interiéri roky a nepoviete si, že už vyšli z módy.

Ak ste si kúpili byt, resp. plánujete ho rekonštruovať, máme pre vás praktické tipy, ako si zariadiť panelákovú obývačku. Pri panelákových obývačkách zväčša bojujeme s priestorom a preto môže byť náročné zariadiť takúto miestnosť. Naše rady vám ale zariaďovanie uľahčia.

Začnite od podlahy

Každú výraznejšiu rekonštrukciu je potrebné začínať vždy od podlahy. Ak plánujete výmenu podlahy, zvážte predovšetkým kvalitu, farebné prevedenie, ale aj údržbu samotnej podlahy. V panelákových bytoch, vrátane obývačiek, zväčša dominujú vinylové a laminátové podlahy.

Začínajú sa však predierať do popredia aj moderné drevené parkety rybia kosť.

Čo sa týka štýlov, dominantným štýlom v oblasti dizajnu je hlavne minimalistický (škandinávsky) a retro štýl. Práve k tomuto štýlu bývania sa vám hodia práve drevené parkety v svetlejšom prevedení. Drevené parkety sú síce viac náročnejšie na údržbu, sú však nadčasové a rozvoňajú interiér, keďže sa jedná o prírodný materiál.

Zabudnite na veľké obývacie steny

V panelákových obývačkách si nemôžete moc dovoliť veľké obývacie steny. Aj tak sú teraz veľmi obľúbené a zároveň trendy minimalistické nábytkové zostavy, ktorých dominantou je retro TV stolík a malé dizajnové police na stenu. Nič viac totiž v obývacej izbe netreba.

Retro TV stolíky vám poskytnú nielen priestor na umiestnenie TV, ale aj úložné priestory. Súčasťou retro TV stolíkov sú aj police, ktoré vám poskytnú úložný priestor na rôzne potrebné veci.

Máte možnosť výberu z retro stolíkov. V ponuke retro stolíkov totiž nájdete biele TV stolíky a komody, čierne TV stolíky a komody a TV stolíky a komody z masívu.

Je na vás ktorý z nich uprednostníte.

Vyberajte konferenčné stolíky, ktoré sa vám budú hodiť k ostatnému nábytku

Nezabúdajte však potom farebnému prevedeniu retro TV stolíka prispôsobiť aj zvyšný nábytok, predovšetkým však konferenčný stolík. Výber konferenčných stolíkov je veľký. Vybrať si totiž môžete z rôznych tvarov konferenčných stolíkov. Tvar však prispôsobte predovšetkým priestorovým možnostiam, aby vám nezavadzal a umožnil tak jednoduchý prístup ku sedačke.

Medzi obľúbené konferenčné stolíky radíme ale hlavne konferenčné stolíky z masívu, biele konferenčné stolíky, čierne konferenčné stolíky a sklenené konferenčné stolíky.

Ak sa rozhodnete pre retro stolík a svetlosivú rohovú sedačku, či pohovku, v tom prípade vám k nim odporúčame ladiť biely konferenčný stolík. Ak máte v byte farebnú sedačku a tmavú obývaciu stenu, uprednostnite skôr čierne konferenčné stolíky, či napríklad sklenené konferenčné stolíky.

Svetlé steny a obrazy

Čo sa týka stien, vyhýbajte sa tmavým farbám. Tmavé farby vám panelákovú obývačku ešte viac opticky zmenšia. Nábytok síce tmavší vyberať môžete, avšak steny ponechajte svetlé. Klasická biela, svetlá sivá, či jemná zelená nič nepokazí.

Určite sa vyhnite tmavej bordovej, červenej, tmavohnedej, čiernej a fialovej farbe.

Steny si môžete skrášliť modernými obrazmi na plátne. Nepohrdnite predovšetkým veľkým obrazom na plátne nad obývacou stenou. Vyhrávať by mali predovšetkým jednoduché prírodné motívy.

V obývačke na stene vyniknú aj dizajnové police. Dizajnová polica vám poskytne úložný priestor podobne ako polička do kúpeľne, len s tým rozdielom, že obsah bude iný.

Steny v panelákovej obývačke vám ale okrem obrazu nad sedačkou a dizajnových políc môžu skrášliť moderné dekoračné hodiny.

Zdroj obrázka 1: {Gaf_Lila} / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 2: {New Africa} / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokUpracte si vo vzťahoch. Ukážeme vám ako na to
Ďalší článokYoung adult romanca Začať znova
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.