Nemý svedok: Detektívny román od Agathy Christie

Nemý svedok
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pri príležitosti storočnice tvorby legendárnej Agathy Christie a stých „narodenín“ jej nemenej legendárneho hrdinu – geniálneho súkromného detektíva Hercula Poirota – vychádza vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ skvelý detektívny román Nemý svedok v novom vydaní.

Keď Emily Arundellová, bohatá stará dáma, spadne zo schodov, všetci ju presviedčajú, že na vine je jej nezbedný foxteriér Bob, ktorý na schodoch nechal gumenú loptičku. Čím dlhšie Emily o svojom páde premýšľa, tým si je istejšia, že niekto z jej chamtivých príbuzných sa ju pokúša zabiť.

Napokon sa so svojimi podozreniami zverí slávnemu detektívovi Herculovi Poirotovi. Jej list sa však záhadne oneskorí a dostane sa k nemu až o vyše dva mesiace neskôr. A to už je Emily  takmer dva mesiace mŕtva…

„Toto je kniha, ktorá nadchne všetkých milovníkov napínavých detektívnych príbehov. Agatha Christie sa v nej predstavila v najlepšej forme.“
Daily Mirror

Predlohou k tejto úspešnej knihe poslúžila Agathe Christie poviedka z jej zbierky Prvé prípady Hercula Poirota. Predobrazom domu bolo pravdepodobne wallingforské sídlo A.Christie Winterbrook House. A foxteriér Bob, ktorý hrá v príbehu nezanedbateľnú úlohu, je celý peter, milovaný pes A.Christie. Petrovi sa dostalo nezvyčajnej cti, pretože Nemý svedok bola druhá kniha, ktorú mu jeho panička venovala.

Začítajte sa do detektívky Agathy Christie Nemý svedok:

Charles svižne vybehol po schodoch a zaklopal na sestrine dvere. Okamžite zvolala: „Vstúpte!“ Charles vošiel.
Theresa sedela v posteli a zívala. Charles sa usalašil vedľa nej.
„Aká si ty pohľadná žena, Theresa,“ podotkol uznanlivo.
„Čo sa deje?“ štekla Theresa ostro. Charles sa uškrnul.
„Si nejaká odmeraná, čo? Trochu som ťa predbehol. Pomyslel som si, že to skúsim, kým sa tiež pustíš do práce.“
„No a?“

Charles sklamane rozhodil ruky. „Nič! Teta Emily mi poriadne vynadala. Naznačila, že veľmi dobre vie, prečo sa jej milujúca rodina okolo nej takto zhŕkla. Oznámila mi tiež, že milujúca rodina bude sklamaná. Neplánuje rozdávať viac než náklonnosť – a možno ani to.“
„Mohol si trochu počkať,“ konštatovala Theresa sucho.
Charles sa opäť uškrnul.

Ukážku z knihy nájdete tu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChcete sa cez leto cítiť dobre? Poradíme vám, čo pre seba musíte urobiť
Ďalší článokČo všetko si musíte zabezpečiť, ak sa chcete venovať turistike a domácemu cvičeniu?
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.