„Necukrujte“ sa s chĺpkami! Vyskúšajte cukrovú epiláciu!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Uvažujete nad tým, ako pripraviť pokožku na letné „odhalené“ dni? Nikoho nebaví neustále šermovanie so žiletkami či testovanie rôznych metód na odstránenie chlpatej húštiny na tele. Vyskúšajte najnovší trend – cukrovú epiláciu!

Ak si zvolíte tú jemnejšiu cestu, teda depiláciu, (holenie, depilačný krém alebo penu) ušetríte si kopec bolestných výkrikov. No v prípade epilácie si ako bolestné vybojujete trvalejšie odstránenie chĺpkov s pomocou epilačných strojčekov, vosku, elektrickej ihly alebo laseru. Viete prečo sa oplatí vyskúšať novinku v podobe epilácie cukrovou pastou?

Aj keď pri cukrovej epilácií budete musieť trochu zatínať zuby, hladké telo na 8-10 týždňov sa vám určite poďakuje. Okrem toho má aj ďalšie výhody. Oproti vosku, ktorý sa pripravuje z chemických prísad je cukrová pasta z čisto prírodných ingrediencií. Patrí k menej bolestivejším metódam, pretože pasta nepriľne na kožu ako vosk. Navyše je rozpustná vo vode a všetky zvyšky sa dajú jednoducho umyť. Táto pasta má totiž 100% prírodné zloženie, a preto by nemala spôsobiť alergické reakcie. Ďalším plusom je, že cukrovou epiláciou sa dajú odstrániť chĺpky dlhé len 2 až 3 mm, a preto môže byť pokožka stále hladká.

sugar-paste-936814_1280

Túto cukrovú procedúru môžete absolvovať v kozmetickom salóne, no tiež si ju aplikovať priamo doma. Buď si ju kúpite v obchode, alebo ju rovno „ukuchtíte“ z cukru, citrónovej šťavy a vody. Ukážeme vám ako na to!

Budete potrebovať:

  • chĺpky dlhé 2-3 mm
  • 9 PL kryštálového cukru
  • 2 PL vody
  • 2 PL citrónovej šťavy
  • hrniec, varechu
  • plastovú nádobu

Poďme na to!

Suroviny zmiešame a zohrievame, kým zmes nezačne vrieť a hustnúť. Môžeme do nej tiež pridať aj výživné látky (med) či upokojujúce zložky (aloe vera, tea tree olej alebo olivový olej). Keď začne pripomínať konzistenciu karamelu, stiahneme ju z plameňa a necháme trochu vychladnúť (cca. 20 min.), až kým nedosiahne vlažnú teplotu. A môže sa epilovať!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokRozkošný psík na šmykľavke: Pozrite, čo dokáže!
Ďalší článokViete, ktorý necht rastie najrýchlejšie?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.