Naučte sa relaxovať: Vyskúšajte naše tipy

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ž

ivot je príliš krátky na to, aby sme chodili len z práce do práce, starali sa o domácnosť a deti. No niekedy stačí aj hodinka krásy „sama so sebou“. 

Ak sa hlásite k skupine vorkoholikov a prácu máte v hlave 24 hodín denne, 7 dní v týždni, vyskúšajte ju vypúšťať aspoň počas víkendov. Ani tie neumyté okná a nepovysávané koberce vás nezabijú. A keď už, do domácich prác radšej zapriahnite aj svoje deti a partnera, pôjde to omnoho rýchlejšie!  A vám konečne ostane chvíľa voľna pre pár hodín krásy a relaxu! Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi!

1. Aj nohy si zaslúžia luxus

Naše „labky“ nás nesú celý život, a predsa im nevenujeme dostatočnú pozornosť. Obrúsiť, prelakovať a vyvoňať! Nohám pred pedikúrou najprv doprajte desať minútový horúci kúpeľ so soľou. Nielenže nohy príjemne uvoľní, ale ich tiež výborne pripraví do fázy odstraňovania zhrubnutej kože. Na záver im môžeme dopriať ešte upokojujúci zábal a potom ich vyložiť na vankúš.

2. Relaxujte pohybom

Nie len pre zdravie, štíhlu líniu, ale aj pre dobrý pocit by ste si mali dopriať pohyb aspoň 2-3 krát týždenne.  Podľa odborníkov má práve pravidelný pohyb na rováši dlhovekosť. Má totiž pozitívny vplyv na telo, ale aj myseľ. Niekedy stačia aj dlhšie prechádzky či ľahký strečing. No keď si chcete dať naozaj do tela, vyskúšajte nový šport, na ktorý ste doteraz nenabrali odvahu.

3. Ulahoďte pokožke tela

Okrem dostatočného pravidelného pohybu vyskúšajte aj spevňujúce telové krémy. Tie by sa mali postarať o povädnutú pokožku a zlepšiť elasticitu pleti. Zacieľte ich na brucho, stehná, prsia, paže a zadok. Masáže špeciálnymi krémami si doprajte pravidelne a neodvďačí sa vám iba pokožka, ale aj sebavedomie.

4. Prečítajte si dobrú knihu

To, že čítanie zvyšuje inteligenciu už asi viete. Ale tušili ste, že ním môžete znížiť riziko Alzheimera, redukovať stres, zlepšiť si pamäť a analytické myslenie? Taktiež sa pri „brodení písmen“ učíme novým veciam, rozširujeme si slovnú zásobu a zlepšujeme svoj písomný prejav. Tak, hor sa do knižnice a kníhkupectva!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŠkandalózny vojvoda: Podľahne jej napokon?
Ďalší článok3 vzrušujúce hry, ktoré spestria vaše milovanie
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.