Najčastejšie chyby v stravovaní, ktoré ničia naše zdravie

chyby v stravovaní
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zdravie máme len jedno a práve preto by sme si ho mali chrániť. Aj vás už táto veta otravuje, ale aj napriek tomu nerobíte všetko preto, aby vás netrápili žiadne zdravotné problémy? My vám prezradíme, čo robíte zle v stravovaní a čo môžete urobiť pre to, aby ste sa cítili opäť dobre a zdravie vás netrápilo.

Vynechávame raňajky

Aj vy ráno nestíhate raňajky? Sú pre vás dôležitejšie prichystané raňajky pre vaše deti a partnera a dúfate, že sa v práci stihnete naraňajkovať, aj keď vás šéf zahrnul množstvom práce?

Nikdy, ale naozaj nikdy nevynechávajte raňajky. Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Dalo by sa povedať, že dôležitejšie, ako obed. Raňajky musia byť bohaté na vlákninu a všetky potrebné vitamíny pre náš organizmus – C, A, B.

Ak si ráno nestihnete vybieliť zuby originálnymi bieliacimi pásikmi, nič sa nedeje, ale ak vynecháte raňajky, uškodíte svojmu organizmu a verte, či nie, vaše telo si to zapamätá.

Jedávame nepravidelne a vo väčších množstvách

Nepravidelné stravovanie a navyše vo väčších množstvách škodí nášmu tráviacemu ústrojenstvu. Naučte sa jedávať v pravidelných intervaloch a nikdy nevynechávajte žiadne jedlo dňa. Jedzte pravidelne, v menších množstvách a každé sústo dôkladne prežúvajte. Dospelý človek by mal denne skonzumovať až šesť zdravých pokrmov.

Ak vášmu telu doprajete len samé nezdravé pokrmy, vášmu telu budú chýbať potrebné vitamíny, váš imunitný systém sa oslabí a môže sa stať, že sa vám na tele objavia škaredé kožné výrastky.

Jedávame potraviny od nedôveryhodných predajcov a lokálnym výrobcom sa vyhýbame

Ak chcete byť zdravé, jedzte veľa čerstvých potravín a ak máte možnosť, potraviny nakupujte u lokálnych výrobcov. Mäso odporúčame nakupovať na miestnych farmách.

Domáce potraviny sú predsa len domáce potraviny a ak myslíte čo i len trošku na našu prírodu, určite oceníte predaj na tržniciach alebo dokonca priamo doma u pestovateľov/ chovateľov bez zbytočných plastových obalov a umelých farbív.

Ak máte možnosť vypestovať si ovocie a zeleninu priamo na vašej záhradke, neváhajte ani minútu. Domáce potraviny vášmu zdraviu neuškodia tak ako potraviny dovážané z iných európskych krajín.

Ak sa budete stravovať zdravšie, vaše telo sa vám odvďačí a najprestížnejšiu kliniku Ryant Clinic navštívite len v prípade, že budete chcieť vyhladiť vrásky, odstrániť kožné výrastky, odstrániť bradavice, odstrániť znamienka a budete chcieť podstúpiť epiláciou laserom.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko dosiahnuť mladistvejší vzhľad?
Ďalší článokHistorická romanca Krásna dedička
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.