Na ktoré výškové práce musíte myslieť, ak bývate v rodinnom dome a máte záhradu?

vyskove prace
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bývanie v rodinnom dome so záhradou je veľká výhoda, no žiaľ nie všetci máme takéto možnosti. Drahé pozemky a drahá stavba vlastnej nehnuteľnosti prinútila viaceré rodiny bývať práve v byte.

Ak ale žijete v dome, viete, že takéto bývanie vyžaduje viac starostlivosti ako bývanie v byte. Nevyhnete sa ani výškovým prácam, ktoré sú pri bývaní v rodinnom dome nevyhnutnosťou.

Na ktoré výškové práce musíte myslieť, ak bývate v rodinnom dome a máte záhradu?

Spiľovanie stromov

Ovocné a okrasné stromy skrášľujú okrasnú a úžitkovú časť záhrady. Po čase však rastú do takej výšky, kedy sa stávajú nebezpečnými nielen pre zdravie, ale aj majetok. Spiľovanie stromov patrí k výškovým prácam, na ktoré by sme si mali najímať firmu, ktorá má potrebné vybavenie do výšky a skúsených robotníkov, ktorí vedia, ako majú postupovať pri spiľovaní veľkých stromov.

Najmä staré suché konáre môžu ohrozovať vaše zdravie, majetok, ale dokonca aj zdravie a majetok susedov, ak prenikajú na susedný pozemok. Myslite preto na orezávanie/ spiľovanie stromov a doprajte vašim stromom dlhší život.

Montáž hrotov proti vtákom

Trápi vás hniezdiace vtáctvo? Znehodnocuje vám fasádu a špiní vám vonkajšie parapety? Igelitový sáčok vám moc nepomôže. Lepšie bude, ak si dáte namontovať hroty proti vtákom. Montáž nerezových hrotov proti vtákom ale patrí medzi výškové práce, ktoré je treba zveriť firmám špecializujúcim sa na výškové práce.

Takéto hroty je možné namontovať hocikde budete potrebovať, aj na ťažko dostupné miesta. Hroty vtáctvu neublížia. Ich úlohou je odlákať vtáctvo od hniezdenia a sadania. Sú vhodným riešením najmä proti belorítkam, lastovičkám, vrabcom, ale aj holubom, či hrdličkám.

Okrem hrotov vám vedia namontovať aj účinné siete proti vtákom.

Myslite na komfort a bezpečnosť všetkých členov rodiny a ak máte na záhrade staré stromy, zverte orezávanie suchých konárov/ častí stromov skúsenej firme špecializujúcej sa na výškové práce.

Ak vás trápi hniezdiace vtáctvo, oceniť oceníte hroty proti vtákom.

Zdroj obrázka:

Autor:  Thomas Soellner  / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZažiarte v pohodlných letných outfitoch: Tipy na kombináciu letného oblečenia, obuvi a šperkov
Ďalší článokNáš tip: Už ste vyskúšali Dove samoopaľovacie telové mlieko v pene?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.