Múzeum zlého umenia: Obrazy, ktoré sú na smiech

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bad Art je jediné múzeum na svete, ktoré prináša najhoršie umenie čo najširšiemu publiku. Múzeum má tri galérie: v Brookline, Somerville a South Weymouth, všetko v oblasti Bostonu. Vystavuje až sedemdesiat kusov brutálnej kresby a maľby, hoci v skutočnosti vlastní až 600 kusov týchto nepodarkov.

Múzeum Bad Art začalo svoju cestu pred viac ako dvadsiatimi rokmi v roku 1994, kedy si starožitník Scott Wilson všimol obraz v koši s názvom „Lucy v poli s kvetmi“ a ukázal ho svojim priateľom. Wilson získal niekoľko ďalších rovnako hrozných kúskov a začal organizovať výstavy vo svojom dome. Po dobu jedného roka boli tieto výstavy hojne navštevované, a tak presunul svoju zbierku do suterénu komunitného divadla v Dedham, Massachusetts. Keď bol objekt predaný, našiel nový a trvalý domov v Somerville kine. Má výhodnú polohu len kúsok od záchoda, kde konštantný zvuk splachovania WC a typická vôňa pomáhajú vytvoriť príjemné prostredie, vhodné pre múzeum príšerného umenia.

múzeum-of-bad-art-10

„Charlie a Šeba,“ unikátne stvárnenie zvieracej ríše.

Neskôr otvoril dve ďalšie pobočky v Brookline a v South Weymouth v Bostone. Do múzea získava svoju kolekciu z blších trhov, garážového predaja a odpadkov. Všetky obrazy musia prejsť prísnym procesom kontroly. Žiadne detské diela nie sú povolené.

„To, čo hľadáme, sú práce, ktoré autori vytvoria v snahe umelecky sa vyjadriť – ale jasne pri tom zlyhajú,“ hovorí Michael Frank – majiteľ galérie. „Musia obsahovať niečo, čo vás núti zamyslieť sa nad tým, prečo umelec vo svojej práci vôbec pokračoval.“

Tu sú niektoré ukážky. Celú zbierku si môžete pozrieť aj na: on-line.

múzeum-of-bad-art-15

„Lucy v poli s kvetmi“, prvý obraz, ktorý inšpiroval ku vzniku múzea.

múzeum-of-bad-art-7

múzeum-of-bad-art-8

múzeum-of-bad-art-9

múzeum-of-bad-art-11

múzeum-of-bad-art-13

múzeum-of-bad-art-16

múzeum-of-bad-art-1

múzeum-of-bad-art-2

múzeum-of-bad-art-3

múzeum-of-bad-art-4

múzeum-of-bad-art-5

múzeum-of-bad-art-6

Zdroj: www.museumofbadart.org

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPrelomové vyšetrovanie sexuálnych útokov. TRUE CRIME Prezraď mi všetko
Ďalší článokZdravá pizza bez výčitiek: Nový britský hit
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.