Muž manipulátor: Nemáte takého doma?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Odhaľte ho skôr, než vám spôsobí rany na duši. Muž manipulátor je „mačo“, ktorý si myslí, že môže všetko. Ale to ani zďaleka nie je všetko! Všímajte si tieto signály a odhalíte ho.

Muž manipulátor sa vyznačuje hlavne tým, že vás často nepriamo (a niekdy aj priamo) núti do niečoho, čo nechcete. Viete, ako spoznáte?

Dáva vám ultimáta 

„Môžeš toto, keď urobíš tamto“ Dáva vám muž takéto ultimáta? Napríklad, ak vy idete s kamarátkou na drink či do kina, on ide tiež na „jedno“. Ale bude vám to vyčítať, pretože vy môžete a on predsa nebude trčať doma. Na tom by nebolo nič, on však sám od seba von nechodí. Preto je takéto správanie minimálne podozrivé. Nehovoriac o tom, že bude chcieť vedieť o každom vašom kroku.

Stále by na vás niečo menil

„Rob so sebou niečo!“ Nepáči sa mu dĺžka vašich vlasov, pevnosť vašich stehien ani to tričko nemá výstrih, aký by si želal? Keď ste vy so sebou spokojná, neriešte jeho preferencie a pošlite ho dočerta. Ak sa mu páči taká, ktorá to všetko má, prečo nie je s ňou, ale s vami? Čo si chce dokázať? Takýto muž je korunovaná arogancia, ktorý slovo takt ani láska zrejme nepozná. Ruky od neho preč! Spamätávať sa z toho budete ešte dlho…

Pretvaruje sa

V spoločnosti je dokonale pozorným partnerom. Pretvárka je v jeho prípade namieste. Skutočný gentleman by vám totiž nikdy nepovedal vyššie zmienené slová.

Neprimerane žiarli 

Často sa spája so žiarlivosťou, ktorá sa môže stať až extrémnou. Výsluchy typu: „Kde si bola? Kto bol ten chlap? Čo sa na teba nonstop usmieval? Nie je tá sukňa trochu krátka?“ sú len začiatkom. Pokračuje to kontrolou mobilu či online komunikácie, ovoniavaním vášho oblečenia a neraz aj sledovaním vás z práce. Znie to absurdne, možno aj smiešne, ale takáto paranoja je vážnym problémom a jej prejavy patria do rúk odborníka!

Očierňuje vás 

Stavia vás proti jeho či dokonca vašej rodine. Opäť sme pri pretvárke. Jeho dokonalá osobnosť musí urobiť veľké ústupky, aby mohol byť s osobou, ako ste vy. Normálny chlap sa tak nespráva. Naopak, chváli vás pred jeho rodičmi a aj vašimi súrodencami. Snaží sa vychádzať s vašou rodinou. Problémy, ktoré sú medzi vami, rieši takmer výlučne s vami, pretože chápe, že sa týkajú vás dvoch, a neočierňuje vás pred nikým tretím.

Odíďte od manipulátora skôr, ako vám zničí sebavedomie i celú vašu psychiku. Nie je to jednoduché, ale bez takéhoto muža vám bude jednoznačne lepšie. Pamätajte, že vy ste človek, s ktorým budete žiť celý život a záleží v prvom rade na vás.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKnižná novinka od Jo Nesba – Nôž vás šokuje niekoľkokrát
Ďalší článokDôležité veci, ktoré by sme mali mať pri sebe na turistike v lete
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.