Dôležité veci, ktoré by sme mali mať pri sebe na turistike v lete

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Letná turistická sezóna sa pomaličky rozbieha a ak patríte k tým ženám, ktoré rady turistikujú, určite veľmi dobre viete, že počasie v horách sa mení každú chvíľu. Každý rok počujete v správach aké úrazy sa stali v našich horách, pričom jediné, čo zlyhalo nie je príroda, ale ľudský faktor. Ktoré dôležité veci by sme ale mali mať pri sebe na turistike?

Kvalitný vreckový nožík

Medzi základnú výbavu, ktorú by sme si mali brávať na hory, patrí aj kvalitný vreckový nožík. Ak plánujete opekať, alebo ste si zobrali so sebou jedlo, ktoré budete potrebovať pokrájať, bez nožíka by sa vám to nepodarilo. Odporúčame vám investovať do zatváracích švajčiarskych nožov, ktoré sú kvalitné a vydržia vám dlhé roky aj pri pravidelnom používaní.

Švajčiarske nože majú aj kvalitnú vývrtku, otvárač na konzervy, pinzetu, špáradlo, nožnice, ale aj pílku na drevo.

Brúsna sada

V prípade potreby je dobré mať pri sebe aj vreckovú brúsnu sadu, ktoré sú vhodné v poľných podmienkach, čiže aj v lese. Nikdy neviete, kedy sa vám nôž bude hodiť a môže sa stať, že ho pri prvom použití otupíte a nebudete ho môcť ďalej využívať.

Opaľovací krém

Ak plánujete turistiku do vyšších nadmorských výšok počas letnej sezóny, odporúčame vám brávať si opaľovací krém. Čím vyššie pôjdete, tým je slnko agresívnejšie. Ak nechcete riskovať spáleniny na tvári, pleciach a nohách, opaľovací krém si pribaľte do batoha.

Turistická šatka na hlavu alebo iná pokrývka hlavy

Riskovať úpal sa neoplatí. Mnohí si myslia, že na turistike ho nemajú kde chytiť, no aj v horách vás môže prekvapiť silné slnko. Je nutné brávať si so sebou dobrú pokrývku hlavy. Pánom odporúčame turistické šatky na hlavu, dámam tiež. Ženy však častejšie nosia dobrú šiltovku.

Pokrývka hlavy vás v mnohých prípadoch ochráni nielen pred slnkom, ale aj pred prehánkami, ktoré bývajú vo vysokohorských polohách (najmä v Tatrách) bežné.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokMuž manipulátor: Nemáte takého doma?
Ďalší článokZ fitka do kuchyne špeciál III: Vyskúšajte malinovú kašu
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.