Krásy zamrznutého Bajkalského jazera: Pozrite sa na tú zimnú krajinu

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nie všetci máme v obľube zimu. No tieto fotky vám ukážu tú krajšiu stránku mrazivého počasia. Pozrite si nádherné fotografie zamrznutého Bajkalského jazera. Ruská fotografka Kristin Makeeve z Moskvy vytvorila naozaj unikátne diela. 

Bajkal sa pýši tým, že je najhlbšie a najčistejšie jazero na Zemi. V roku 1996 bolo dokonca zapísané do svetového zoznamu dedičstva UNESCO.  „Keď sme plánovali výlet, nemali sme potuchy, aké nádherné a majestátne miesto sa chystáme navštíviť,“ prezradila fotografka. „Z tej krásy sme boli unesení natoľko, že celé tri dni sme takmer nespali.“

Aj Kristin potvrdzuje, že toto jazero je najpriehľadnejšie na svete. „Môžete pod ním obdivovať ryby, zelené kamene, rastliny či modrasté priepasti.“ Viete, že môžete vidieť až do hĺbky 40 metrov pod hladinou?

 

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokRecept: Chrumkavý toast s parmskou šunkou
Ďalší článokSvetelný labyrint v Číne: Taký ste ešte nevideli!
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.