Interiérové dvere pre každú domácnosť

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj keď sú v súčasnosti populárne „vzdušné“ otvorené interiéry, neznamená to, že by interiérové dvere nemali v moderných domácnostiach svoje miesto. Stále tu budú miestnosti (minimálne kúpeľne), pri ktorých budú dvere potrebné.

Z hľadiska dizajnu ľahko nájdete dvere, ktoré budú zdobiť váš interiér

Už dávno však interiérové dvere nie sú len nevyhnutnosťou na oddelenie tých miestností, ktoré chceme mať oddelené, ale môžu slúžiť aj ako dizajnová ozdoba každého interiéru. Stačí si vybrať spomedzi širokej ponuky.

Môžete si vybrať dvere falcové alebo bezfalcové, pričom medzi oboma typmi nájdete dvere s množstvom rôznych povrchových úprav. Nie je tak problém vybrať si dvere, ktoré budú dokonale ladiť so zvyškom interiéru.

Moderné interiérové dvere sú naviac prakticky bezúdržbové. Stačí vám na ne len jemne navlhčená handrička, aby ste ich zbavili prachu. A aj s takouto jednoduchou starostlivosťou vám vydržia dlhé roky.

Málo miesta? Riešením sú posuvné dvere

Za „špeciálnu“ kategóriu môžeme označiť praktické posuvné dvere. Tie sú skvelým riešením pre menšie domácnosti, respektíve miestnosti, v ktorých je dôležité ušetriť každý kúsok miesta. A keďže klasické dvere potrebujú relatívne dosť priestoru na otvorenie, takže v ich dráhe nemôže byť nič, často spôsobujú vrásky na čele všetkým, ktorí sa snažia zariadiť malú miestnosť.

S posuvnými dverami tento problém odpadá. Najideálnejšie sú v tomto prípade posuvné dvere do puzdra, pri ktorých je krídlo dverí a celý mechanizmus ukrytý v stene. Takéto riešenie sa však nedá použiť vždy.

Často sa stretnete so situáciou, keď nie je možné upraviť stavebný otvor tak, aby sa dvere zasúvali „do steny“. V takýchto prípadoch sa využívajú dvere posuvné vedľa steny. Aj takéto riešenie však šetrí priestor, keďže dvere sa posúvajú tesne popri stene a neotvárajú sa do miestnosti. A teoreticky môžete pred posuvný mechanizmus umiestniť ďalšie zariadenie miestnosti.

Zdroj obrázka:

Autor: alexandre zveiger / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKaždé zaklopanie na dvere môže znamenať koniec
Ďalší článokDubajská aféra zaujala aj slovenské celebrity.
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.