Hororové Vtelenie zla v kinách prekvapuje, diváci v závere ostávajú v šoku

vtelenie zla
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Slovenské kiná práve teraz premietajú hororový triler Vtelenie zla (Malignant). Nakrútil ho uznávaný hororový režisér James Wan (Saw, Insidious, V zajatí démonov), ktorý už viackrát dokázal, že vie publikum poriadne vystrašiť. Podobne sa mu to darí aj v jeho najnovšom režisérskom počine, tentoraz však pridáva nečakanú pointu, ktorá divákom a diváčkam vyráža dych.

Snímka sleduje mladú ženu Madison, po vražde manžela paralyzovanú šokujúcimi víziami ďalších násilných úmrtí. Hrdinka si rýchlo uvedomí, že sny sú v skutočnosti realitou a ona je mysľou prepojená s vrahom, ktorý sa zbavuje svojich nepriateľov. Čo majú spoločné? A podarí sa Madison pomôcť polícii v dolapení páchateľa skôr, než ublíži jej samej či niekomu z jej blízkych? Kto je tajomný a podľa všetkého vraždiaci Gabriel?

Príbeh, ktorý sa na prvý pohľad môže javiť ako duchárska historka, však svojím vývojom rozhodne prekvapí. Podobne tak prekvapila režiséra producentka a spoluscenáristka Ingrid Bisu, keď s originálnym nápadom prišla. „Keď mi o tom povedala, okamžite som sa na materiál pozrel ako hororový filmár a pomyslel som si – oh, z toho by mohol byť naozaj dobrý, šialený, skazený film,“ spomína James Wan, ktorý hľadal inšpiráciu pre spracovanie v temných snímkach, nakrútených v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Práve na nich vyrastal a aj vďaka nim sa stal filmovým tvorcom.

Wan však dodáva, že túto „skazenú“ stránku svojej osobnosti využíva práve iba pri filmovaní: „Ľudia sú často prekvapení, keď ma stretnú a vidia, že som vlastne veselá osoba. Práve preto, že dokážem vyhnať svojich vnútorných démonov v mojich strašidelných filmoch, nemusím byť strašidelný a temný v skutočnom živote!“

Hororový triler Vtelenie zla, v ktorom žiaria herečky Annabelle Wallis (Annabelle, Múmia, Gangy z Birminghamu), McKeena Grace (Annabelle 3: Návrat domov, Captain Marvel, Príbeh služobníčky), Maddie Hasson (Impulse, Mr. Mercedes) či herec Jake Abel (Iný život, Hrozba z temnoty), priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAj vás trápi zápal močových ciest? Dodržujte toto!
Ďalší článokRežisér Bebjak získal do svojho filmu Správa hviezdu hollywoodskych filmov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.