Hnev: 5 možností ako sa ho rýchlo zbaviť

hnev
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každá žena to isto pozná. Nahnevá sa kvôli maličkosti alebo niečomu podstatnejšiemu, a zrazu nevie, ako zvládnuť hnev a vyčistiť si hlavu. Niektoré sa upokoja rýchlejšie, iné potrebujú viac času. Máme pre vás 5 možností ako sa zbaviť hnevu. Určite aspoň jednu z nich vyskúšajte!

1. Čokoláda

Čokoláda a sladkosti sú najlepším liekom na nervy, ktorý pozná takmer každá žena. Tieto lahodné maškrty vyvolávajú u človeka pocit šťastia. Určite si ich doprajete nielen pri hneve, ale aj pri smútku, radosti alebo keď chcete vypnúť a vychutnať si kúsok hriešneho pôžitku.

2. Hudba
Hudba je liekom pre dušu aj pre telo. Mnohé z vás sa pri hudbe dokážu uvoľniť, prísť na iné myšlienky. Každá žena má svoju obľúbenú pesničku, interpreta a žáner. Ak sa chcete upokojiť, môžete vyskúšať napríklad klasickú, ľudovú, rockovú, relaxačnú hudbu. Pri hneve si môžete hudbu pustiť hlasnejšie a počúvať nielen melódiu, ale zamerať sa aj na slová. Ak sa chcete lepšie uvoľniť a máte možnosť, zatancujte si. Hudba a tanec vám navodia lepšiu náladu.

3. Prechádzka alebo šport
Prechádzka a šport neznamenajú, že utekáte od problémov, keď ste nahnevané. Pri pohybe prídete na iné myšlienky. Na prechádzke si môžete zapnúť aj hudbu a spojíte dva do jedného – príjemného.  Akýkoľvek šport vám pomôže zbaviť sa hnevu tiež. Pri pohybe sa viac sústredíte na vykonávanú aktivitu ako na svoje problémy. Ak ste veľmi nahnevané, choďte si zabehať, zacvičte si, choďte na bicykel, možností je naozaj veľa. Po pol hodine pohybu pocítite príval pozitívnej energie s bonusom – stratíte zopár kalórií.

4. Rozhovor s kamarátkou
Človek nerád rozpráva o svojich problémoch, ale u žien to je iné. Ak máte problémy, ste nahnevané, najlepší spôsob ako vychladnúť je mať dobrú kamarátku, ktorá vás vypočuje. Máte podobné alebo rovnaké názory, môžete opakovať aj viackrát jednu vec. Výsledkom je, že sa vám uľaví a namiesto hnevu sa rýchlo dopracujete k zábave.

5. Kniha
Pocit hnevu môžete zmierniť aj pri dobrej knihe. Začítate sa do príbehu a váš hnev pomaly ustúpi a uvoľní miesto fantázii. Ani si neuvedomíte a ste v inej realite, v inom mieste alebo čase.

Akú metódu využívate vy?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokCilla a Rolf Börjlindovci: Gangréna
Ďalší článokHistorická romanca zo stredovekého Anglicka
Som tichý pozorovateľ, ktorý si rád všíma svoje okolie. Rada pozerám filmy, seriály a počúvam hudbu. Milujem čokoládu a svetlá nočného mesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.