Šperky každého druhu sú obľúbenými módnymi doplnkami zrejme každej ženy. Každá takáto žena sa určite poteší luxusným zlatým šperkom, ktoré by naviac zdobili veľké diamanty, avšak nie vždy chceme nosiť na sebe šperky v hodnote niekoľkých výplat (alebo jednej skutočne poriadnej).
Kvalitné striebro vyzerá naozaj dobre a veľa nestojí
Pre takéto situácie, keď sa chcete ozdobiť niečím, čoho strata by vás až tak nemrzela, sú vhodné pekné strieborné šperky. Tie vás (alebo vášho partnera) vyjdú podstatne menej ako zlaté šperky a ak si vyberiete naozaj kvalitné strieborné kúsky, laické oko na prvý pohľad aj tak neuvidí rozdiel medzi striebrom a bielym zlatom.
Väčšinou sa pri strieborných šperkoch môžete stretnúť s akostným označením 925/1000. Znamená to, že striebro alebo presnejšie zliatina, z ktorej je daný šperk vyrobený, obsahuje 92,5% striebra. Zvyšok tvorí zvyčajne meď.
Pýtate sa, prečo nie sú šperky z čistého striebra, keď nie je až také drahé? Pretože samotné striebro je pomerne mäkké a hlavne náchylné na tmavnutie pri dotyku s ľudskou pokožkou a sírou v atmosfére. A práve pre zamedzenie tohto tmavnutia sa striebro zlieva s kovmi, ktoré zlepšia nielen jeho vzhľad, ale aj mechanické vlastnosti. Šperky sú tak tvrdšie a pevnejšie.
Myslíte si, že šperky Swarovski sú populárne pre nič?
A čím nahradiť pravé (a drahé) diamanty? Odpoveď má české korene. Daniel Swarovski, zakladateľ svetoznámej firmy Swarovski, sa totižto narodil v českej obci Jiřetín pod Bukovou. Šperky s krištáľmi tejto značky sú celosvetovo populárne pre ich dostupnosť, ale zároveň kvalitu spracovania a výnimočnú krásu.
Ak teda nechcete denne nosiť svoje luxusné diamantové náušnice, či prívesok, siahnite po niektorom z mnohých krásnych Swarovski setov. Získate tak šperky, ktoré sa nebudete báť bežne nosiť a hlavne to, že nestáli celý jeden plat vášho dobre zarábajúceho partnera neznamená, žeby im to uberalo na kráse.
Zdroj obrázka:
Autor: BigLike Images / Shutterstock.com