Harry Hole je späť v novinke Krvavý mesiac

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

„Najväčšmi ma udivuje fakt, že keď sa parazity raz dostanú do mozgu, postupne ho ovládnu.  Riadia tvoje myšlienky aj chute. A parazit ti velí, aby si robila všetko pre jeho prežitie. Staneš sa poslušnou vojačkou, a ak treba, si ochotná zaňho aj obetovať život…

Oplatilo sa čakať tri roky na ďalšiu holeovku! Je tu už 13.kniha zo série Jo Nesboa – Krvavý mesiac. A bude to poriadna jazda – mexický kartel, 10 dní, vraždy, hrozby, krvilačné parazity…

Harrymu sa rozpadol celý život a jediný únik nachádza na dne pohárika. Odcestuje do Los Angeles, kde je odhodlaný upiť sa na smrť. Namiesto toho však pomôže staršej filmovej herečke Lucille uniknúť pomste drogového kartelu. Tá mu na oplátku poskytne prístrešie, spoločnosť a oblek na mieru.

Medzitým v Osle je známy realitný magnát podozrivý z vraždy dvoch dievčat. Katrine Brattová sa márne dožaduje spolupráce s Harrym, ktorého jej nadriadení považujú za skrachovaného alkoholika. Podozrivý magnát sám vyhľadá Harryho pomoc a on sa jeho ponuku rozhodne prijať. Ak prípad vyrieši, získa bonus, ktorým splatí Lucillin dlh Mexičanom.

Harry sa vracia do Nórska a vytvorí tím zo starých známych. Osloví priateľa z detstva, ktorý predáva kokaín, skorumpovaného policajta a psychológa chorého na rakovinu.
Mexičania mu dali na splatenie dlhu desať dní. Hodiny tikajú a nad Oslom má vyjsť krvavý mesiac.

Starý dobrý Nesbo v top forme. Krvavý mesiac je naozaj kvalitná severská detektívka.

Nesbo absolútne majstrovsky vyskladal zápletku, postavy, zvraty a prekvapenia. A opäť je to celé postavená na čomsi novom, čo vás šokuje. Nesbo predsa nepríde len s nejakou vraždou, vyšetrovaním, nech ide o akokoľvek zvrátené veci. On tam vždy musí pridať nejakú špecialitku, niečo, čo ste možno ani netušili…

Tentoraz je to založené na parazitovi, ktorý zožerie jazyk rybe. Prisaje sa k jazyku ryby a cicia z neho krv, až kým sa jazyk celkom nerozpadne a nezmizne. Vtedy sa prisaje k jeho kýpťu, ďalej cicia a rastie, až sa z neho vyvinie celkom nový jazyk.
Nechutné, šokujúce, no reálne…a na tomto vystaval Nesbo svoje krimi, ktoré vychádza vo vydavateľstve Ikar.

Je tu ďalšia holeovka a vždy po dočítaní si fanúšikovia kladú otázku – bude aj ďalšia? Bude táto výborná séria pokračovať?
Keď si prečítate Krvavý mesiac, dostanete odpoveď. Skrýva sa doslova na posledných stranách…

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKde sa dobre varí, tam sa dobre darí: Aké sú benefity horúceho vývaru?
Ďalší článokVo Viedni vyčíňa brutálny vrah. Jediný človek ho môže zastaviť…
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.