Film DOBRÁ SMRŤ sprevádza kampaň, do ktorej sa zapojilo 15 osobností z kultúry, medicíny, spoločenského života aj cirkvi

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nový film DOBRÁ SMRŤ sprevádza podporná kampaň, do ktorej sa zapojilo 15 osobností z kultúry, spoločenského života, medicíny aj cirkvi. Zhodujú sa na tom, že smrť patrí medzi najdôležitejšie témy v živote a pripomínajú fakt, že všetci starneme a časom prídu aj obavy o kvalitu života i zo straty dôstojnosti. Videá a fotografie s citátmi zverejňujú tvorcovia na sociálnych sieťach. Vyjadrili sa aj: evanjelický farár Ondrej Prostredník, publicista Samuel Marec, reportér Andrej Bán, zakladateľka paliatívnej starostlivosti na Slovensku Kristína Križanová, aktivistka Zuzana Wienk, režiséri Marko Škop, Miro Remo, herec a hudobník Kamil Mikulčík a ďalší.

Film príde do slovenských kín 21. marca 2019 vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Mojím autorským zámerom bolo vyzvať spoločnosť k otvorenej diskusii. Myslím, že kritici budú najmä upozorňovať na to, že ukazujeme príbeh Angličanky Janette, ktorá sa rozhodla dobrovoľne ukončiť svoj život za asistencie lekára priskoro. A to je práve posolstvo toho filmu. Tým, že britská spoločnosť nie je ochotná sa na túto tému baviť, bola aj Janette nútená riešiť svoj zdravotný problém skôr, ako to bolo potrebné. Musela vycestovať do inej krajiny a na takúto cestu potrebovala byť aj fyzicky spôsobilá. Ak by mala túto možnosť doma, mohla so svojou rodinou stráviť viac času.

 Od začiatku sme cítili, že by bolo dobré k filmu pridať aj diskusiu, aby diváci dostali dostatočné množstvo rôznych podnetov. V slovenskej spoločnosti sme hľadali známe osobnosti, ktoré majú odvahu sa k téme otvorene vyjadriť. Ide nám o to, aby to nebolo len čisto o podpore snímky z PR či marketingového pohľadu, ale viac o otvorenie témy, ktorú film prináša a tá je obsiahnutá v otázke „Vlastníme svoj život, alebo on vlastní nás?“ povedal režisér a producent filmu Tomáš Krupa. S kampaňou sa začalo vo štvrtok 7. marca 2019, pokračuje na dennej báze, až do soboty 23. marca 2019, čo bude prvý víkend filmu v kinách.

Do video kampane sa zapojili: Andrej Bán, reportér, Peter Kováč, súdny lekár a právnik, Kristína Križanová, zakladateľka paliatívnej starostlivosti na Slovensku, Anna Polcková, evanjelická farárka, Ondrej Prostredník, evanjelický teológ, Miro Remo, filmár, Zuzana Wienk, aktivistka.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVychutnajte si historickú romancu Krvavý erb
Ďalší článok10 symbolov v snoch, ktoré by ste rozhodne nemali ignorovať
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.