Dilema v obchode: Ako si čo najlepšie vybrať vhodný outfit?

outfit
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Stojíte v kabínke v krásnych priliehavých šatách, no nemáte predstavu o tom, či vám sedia? Nekupujte ich! Každý kúsok vás musí osloviť nie len na vešiaku, ale aj na vás! Viete, ako si čo najlepšie vybrať vhodný outfit? 

Obchody sú vášňou nejednej dámy. Ženy sa chcú páčiť, je to ich prirodzená vlastnosť, bez ktorej si väčšina z nás nevie predstaviť svoju osobnosť. Chceme zaujať, parádiť sa a páčiť sa najmä sebe samej. To všetko je v úplnom poriadku. Podľa toho aký má človek outfit, vyjadruje svoju vlastnú osobnosť a svoje postavenie v spoločnosti. Je však viac než nutné, aby sme si uvedomili, že svojím zjavom budujeme mienku nie len o sebe, ale aj o našich rodičoch či partneroch. Je preto dobré, aby sme zvážili, čo na seba oblečieme a či na to máme:

  1. postavu

  2. odvahu

  3. šarm.

Nie všetko sedí všetkým. Ľudia sú jedineční a ženy obzvlášť. Preto sa premávame po obchodoch a chceme si dopriať každý kúsok oblečenia, ktorý sa nám „prihovorí“. Najnovším trendom sú takzvané mrkváče, a preto vidíme, že po nich ženy siahajú čoraz častejšie. Ak ich ešte niektorá z nás nemá v skrini a uvidí ich v obchode v polovičnej cene, nuž, šup s nimi k pokladni!

Je však potrebné zhodnotiť vyššie uvedené body

Všímajme si, či nám daný kus oblečenia lichotí a vyzdvihuje naše krásne línie a nie naopak, zvýrazňuje, čo by malo ostať ukryté. Okrem toho si položme v kabínke zásadnú otázku: Viem tento kúsok nosiť?

Predstavme si situáciu: Dvojičky vojdú do obchodu a idú si kúpiť niečo na seba, napríklad aj spomínané mrkváče. Jedno z dvojčiat v nich vyzerá skvelo, stojí v nich ako modelka na móle, no tá druhá v nich ostýchavo prešľapuje a krčí sa v nich.

Každý kúsok, aj keď dokonale padne na vašu postavu, musí prejsť vašou osobnou kontrolou a musíte byť naň pyšná. Vedieť ho predať, správne ho nosiť a na to je mnohokrát potrebná aj odvaha. S tou však opatrne, aby sme nevyzerali ako straky zberateľky, veštice z cirkusu, prípadne ako ženy s najstarším remeslom ľudstva.

Nie ste si pri výbere správneho oblečenia istá?

Nie je nad nakupovanie v partii. Vaša mama vás pozná najlepšie a vie, čo sa vám hodí či nehodí. No ak máte odlišné názory, pokojne si so sebou do obchodu vezmite svoju najlepšiu priateľku. Prevetrajte obchody od základov. Pretože nie je nad priateľku, ktorá vám bez ostychu povie, že v danom kúsku oblečenia vyzeráte ako popolvár.

Nikdy nezabúdajte na to, že šaty robia človeka!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok15 znakov, že ste s mužom, za ktorého by ste sa mali vydať!
Ďalší článokKatarína Gillerová a Neodchádzaj
Som úplne žena, ktorá vidí svet vlastnými očami a tvrdí, že žena je vo svojej obyčajnosti neobyčajná, pretože obyčajná žena je vždy dokonalá.

1 komentár

  1. Keď už máte priateľa tak je dobré vziať aj jeho .. ideálne kamarátku priateľa aj mamičku: D ale to by asi nešlo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.