Desivé pozadie businessu s hydinou a vajíčkami

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Potom, čo si pozriete tieto hrôzostrašné zábery, budete ľutovať všetky vajcia natvrdo, ktoré ste si dali na raňajky. Než sa rozhodnete jesť svoju budúcu omeletu, musíte vedieť, čo sa deje s kuriatkami a káčatkami vo vaječnom priemysle.

Môžete byť v pokušení povedať si, že tieto fotky pochádzajú z rozvojových krajín a príliš sa nás netýkajú, no pravdou je, že boli zaznamenané v starej „dobrej“ USA.

Pripravte sa. Tieto obrazy sú príšerné a srdcervúce. Možno vám ostanú v pamäti ešte dlhú dobu.

Akonáhle sú mláďatá dosť staré na to, aby bolo možné určiť ich pohlavie – často je to už prvý deň života – sú „vyradené“. Samice, ktoré budú schopné znášať vajcia, sú napchaté do klietok. Pár samcov je ušetrených, kvôli ďalšiemu páreniu a chovu, no väčšina je okamžite usmrtená. Káčeri sú zas ponechaní kvôli mäsu, zatiaľ čo kačky sú vyradené.

vajcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Až 350 miliónov mláďat čaká tento strašný osud každý rok. Môže to znieť zvláštne, ale šťastlivci sú tí, ktorých umiestnia do igelitových vriec a v nich sa dusia v obrovskej mase.

Až 350 miliónov mláďatá splniť tento strašný osud každý rok. Môže to znieť zvláštne, ale šťastlivci sú umiestnené v igelitových vreciach a dusil.

Pýtate sa, prečo je to šťastie? Vzhľadom na to, že väčšinu umiestnia na dopravný pás, ktorý smeruje do drviča.

 

 

 

 

 

 

 

Výsledok je rovnako hrozný, ako to vyzerá.

https://www.youtube.com/watch?v=YO9txE5QXn0

Občas niektoré samčie kurčatá usmrtia otravou oxidom uhoľnatým. Na tomto zábere je pracovník, ktorý naberá lopatou ich pozostatky do veľkého kontajnera.

Hoci vzácnejšie, niektoré samčie kurčatá usmrtí s otravou oxidom uhoľnatým. Tu pracovník môže byť videný prikladanie ich pozostatky do veľkého kontajnera.

Čo to všetko znamená z pohľadu kuraťa? Povedzme, že keby ste mali priestor pre 500.000 kurčiat, ktoré budú zajtra usmrtené, neprijali by ste ich?

Koľko ďalších mláďat musí postihnúť tento hrozný osud pred tým, než priemysel s vajciami zmení svoje nehumánne praktiky? To je naozaj len na vás. Jednou možnosťou je byť vegánom, ale to rozhodne nie je pre každého. Iná možnosť je odoberať vajcia od miestnych farmárov, ktorí nie sú spojený s týmto krutým zaobchádzaním.

Budete aj naďalej jesť vajcia? Dajte nám vedieť v komentároch a zdieľajte tento článok s cieľom zvýšiť povedomie o tejto problematike.

Zdroj: www.viralnova.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko ničíme prírodu: Krutá pravda v pohyblivých obrázkoch
Ďalší článokVražda je zvyk. Agatha Christie v novom vydaní
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.