Deň redaktorky hlavných správ: Jarka Hlaváčová natáča aj o 2:30 ráno

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte tie americké filmy, v ktorých sú redaktorky správ v práci kedykoľvek a kdekoľvek? Nuž, tak to je pravda. Svoje o tom vie aj Jarka Hlaváčová, ktorá pracuje v RTVS.

Napriek tomu, že sa neustále točí v kolotoči redaktorských povinností, si našla čas, aby nám prezradila, ako vyzerá jej tradičný deň.

6:00 – 6:30 Vstávanie

Ako redaktorka som v podstate v práci 24 hodín denne. Vždy, keď sa niečo stane, musím byť schopná vstať a ísť pracovať. Boli prípady, že som musela vstávať aj o 2:30 ráno a natáčať. Ale je to moje povolanie, vždy som ho chcela robiť a vybrala som si ho. Bežne mám budík nastavený na 6:30 hod. Teda, aby som bola presná, na 6:00 hod., ale patrím k ľuďom, ktorí si budík posúvajú. Ale ak by ste čakali, že ma zobudí nejaká príjemná hudba, ste na omyle. Mám klasický otravný pípajúci zvuk budíka. Spánok milujem a nejaká príjemná melódia by ma iste nezobudila.

6:30 Bez raňajok ani na krok

Raňajky sú pre mňa základ dňa. Obyčajne sú to ľahké raňajky – jogurt s vločkami, cereálne pečivo alebo ovocie. Kávičku si ale nedávam. Asi pred pol rokom som sa rozhodla ju nepiť a je to oveľa lepšie. Odporúčam zjesť jablko. Povzbudí podobne ako káva a je oveľa zdravšie.

7:00 Sprcha, líčenie, vlasy

Za môj ranný rituál okrem sprchy a hygieny považujem líčenie a úpravu vlasov, nakoľko si to moja práca vyžaduje. Ale veľmi ma baví, urobiť si pekný make-up, vlasy. Pretože asi ako každá žena sa chcem páčiť. Mojou veľkou inšpiráciou je úžasná vizážistka a perfektná baba Lucka Sládečková. Mám rada ľudí, ktorí sú pre to, čo robia, nadšení.

8:00 Hor sa do práce!

Na mojej práci je krásne, že každý deň jjarka-hlavacovae iný, vždy prinesie niečo nečakané a stále stretávam nových ľudí. Ale keďže pracujem ešte aj pre rozhlas a mám toho veľa, nedá sa presne definovať môj denný časový harmonogram. Ráno začínam hľadaním témy, keď ju nájdem, obvolám si ľudí, dohodnem sa na stretnutí a môže sa vyraziť na natáčanie. V teréne som samozrejme tak dlho, ako si to téma vyžaduje. Potom pracujem na reportáži, píšem scenár, zostrihám materiál. Niekedy sú to riadne stresy. Napríklad, keď sa niečo stane o 17-tej a o 19-tej to musí byť v správach, alebo keď poskytujem živé telefonáty z miesta. Pred tým mám vždy obrovský rešpekt.

Po práci konečne prichádza čas pre seba.

Po práci veľmi ocením kúpeľ. Mám rada všetky tie voňavé veci do kúpeľa. Je to pre mňa veľký relax. Keď mám voľný čas, venujem ho svojim najbližším a priateľom. Rada chodím do prírody, lebo ju máme ozaj krásnu. A tiež fotím a kreslím. Milujem fotografiu, fotím prírodu, ale aj ľudí. A nesmiem zabudnúť na moju najväčšiu lásku – hudbu. Tá musí byť vždy a všade. Takže rada navštevujem kultúrne podujatia. Som do toho asi fanatik.

23:00 Konečne posteľ

Keď sa dá, tak si idem ľahnúť tak, aby som bola už o 23-tej v posteli. Keďže som po práci zvyčajne unavená, rýchlo zaspím. Ale rada pred spaním počúvam hudbu či pozerám koncerty obľúbených interpretov.

jarka hlavacova Ako si predstavuješ ideálny deň?
Niekde na lehátku na Havaji, voda, piesok, slnko, hudba a popíjanie drinku namiešaného v kokosovom orechu… Aj to by bolo fajn, ale ideálny deň je pre mňa ten, keď sa neudeje žiadna tragédia, keď sa ľudia majú radi a neubližujú si. Ale v tejto dobe je to už len želanie.

Najlepší deň v živote?

Konkrétny deň to nie je, tých dní bolo veľa, hlavne vtedy, kedy sa mne a ľuďom mne blízkym plnia krôčik po krôčiku sny, ktoré sme si vysnívali.

Najhorší deň v živote?

Sú to dni, keď mi niekto ublíži svojimi slovami či správaním.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPeťa Palevičová: Ako vyzerá deň advokátky zo Súdnej siene
Ďalší článokTie najzábavnejšie zvieratá roka 2016
Snažím sa poučiť z minulosti, sústrediť sa na prítomnosť a nelámať si hlavu nad budúcnosťou. No a medzi tým všetkým stíham občas napísať niečo pre vás, milé ženy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.