Deň matiek: Tie najkrajšie citáty venované všetkým mamám

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Deň matiek slávime 2. májovú nedeľu. Tento rok pripadá na 12. 5. Citátov na túto tému nikdy nie je dosť, a preto vám prinášame tie najkrajšie slová o vašej najdrahšej! Všetko najlepšie, milé maminy! 

Nechajte sa inšpirovať týmito citátmi a prekvapte nimi aj tú vašu! Môžete ich pripísať do pohľadnice alebo na sladkú bonboniéru. Určite sa poteší. 

„Rozhodnutie, či mať dieťa, je veľmi závažné. Znamená to dovoliť vlastnému srdcu vyskočiť a chodiť okolo.” (Elizabeth Stone)

“Materstvo je úžasná, ale zároveň i náročná práca. Skôr než o čomkoľvek inom je o logistike. Zistíte, že máte rezervy energie, o ktorých ste nikdy nevedeli.” (Deborah Mailman)

„Rovnoprávnosť žien je len veľká hlúposť. To sú muži tými, ktorí sú diskriminovaní. Nemôžu rodiť deti. A nikto s tým pravdepodobne nič neurobí.“ (Golda Meir)

“Prirodzeným stavom materstva je obetavosť. Keď sa stanete matkou, prestávate byť stredom svojho vesmíru. Túto rolu prenechávate svojim deťom.” (Jessica Lange)

„Mama je najvernejším priateľom, ktorého máme. Je pri nás vždy, keď prekonávame ťažké životné skúšky, krízy, neúspechy. Je pri nás v nešťastí, pomáha nám, keď nás priatelia opúšťajú, keď sa topíme v problémoch. Vždy a napriek všetkému bude s nami držať a usilovať sa pomôcť a poradiť nám, aby rozptýlila chmáry a prinavrátila mier do našich sŕdc.“ (Washington Irving)

„Boh nemôže byť všade, a preto stvoril matky. (Oliver Wendell Holmes)

„Jedna dobrá mama je viac ako sto učiteľov.“ (Johann Gottfried Von Herder)

“Matkina láska k dieťaťu sa nepodobá ničomu inému na svete. Nepozná zákon ani zľutovanie, prenasleduje a ničí všetko, čo jej stojí v ceste.” (Agatha Christie)

“Materská láska je pohon, ktorý obyčajnej ľudskej bytosti dovoľuje činiť nemožné.”
(Marion C. Garetty)

“Byť matkou na plný úväzok je jednou z najlepšie platených prác. Pretože odmenou je čistá láska.” (Mildred B. Vermont)

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko šetriť peniaze? Prinášame vám 7 zaručených tipov
Ďalší článokVitajte na Klinike minulosti, kde zažijete nevídané veci
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.