Čo všetko môže ovplyvniť kvalitu vášho spánku?

spánok
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Spánok je to, čo potrebujeme, aby si náš organizmus dostatočne oddýchol. Nedokážeme sa ho vzdať, ale predsa len ho vo veľkej miere obmedzujeme, najmä kvôli pracovným povinnostiam. Viete, čo všetko môže ovplyvniť kvalitu vášho spánku? 

Televízia

Niekto z vás si bez nej nevie predstaviť zaspávanie, ale viete o tom, že televízia, ale aj internet škodí? Odstráňte televíziu, ale aj počítač zo spálne. Tam nemajú čo hľadať. Televízia je známa tým, že stimuluje mozog a zabraňuje mozgu vylučovať hormóny pre spánok. Ak nechcete pravidelne užívať lieky na spanie, televíziu čo najskôr odstráňte. Veď aj tak, dávajú tam niečo, čo by vás zaujalo?

Ruch z ulice 

Tomuto sa bohužiaľ nevyhnete ak bývate v meste. Na dedine, najmä v tých odľahlejších oblastiach, môžete nájsť pokoj, ale v meste nie. Ruch z ulice môže taktiež narúšať kvalitu vášho spánku. Akonáhle si ľahnete do postele, sústreďujete sa na ruch a hluk z ulice – na zvuk áut, podgurážených ľudí vracajúcich sa zo zábavy, ale aj štekot psov. V tomto prípade vám nepomôže ani to, že na každý šum sa zdvihnete z postele, odhrniete žalúzie a budete hromžiť.

Vysoká alebo príliš nízka teplota v spálni

Aj teplota môže ovplyvniť vo výraznej miere kvalitu vášho spánku. Cez letné mesiace, kedy teploty neklesajú ani v noci sa aj napriek zavretým oknám nedokážeme dobre vyspať. Zobudíme sa na to, že nám z čela steká pot a cez deň aj napriek nainštalovaným sieťkam proti hmyzu nedokážeme vyvetrať. Cez zimu zase naopak. Aj napriek otvoreným radiátorom sa nedokážeme zohriať aj keď máme na nohách hrubé ponožky a ležíme pod hrubým paplónom.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko oklamať vek a vyzerať aj s pribúdajúcimi rokmi stále mlado
Ďalší článokLáska je tajná prísada
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.