Čo robí časté urážanie sa s našim vzťahom?

urážanie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Hovorí sa, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Je všeobecne známe, že ženy nerozumejú mužom a opačne. Hlavne muži sa často sťažujú, že je ťažké pochopiť, čo žena vlastne chce. Časté urážanie tomu veľmi nepomôže.

Urážanie v priamom prenose 

Minule som cestovala vlakom a bola  som svedkom situácie, keď sa mladý pár pre niečo pohádal a chlapec sa snažil so ženou zmieriť. Z toho, čo som počula, som pochopila, že to bola hlúposť. Páčilo sa mi však, že sa chlap snažil so svojou priateľkou stále rozprávať, bol k nej milý, snažil sa jej dotýkať. Dievča vždy odvrklo, odťahovalo sa a nechcelo sa na chlapca ani pozrieť.

Zamyslela som sa nad tým, ako sa my ženy správame k chlapom. Každá žena pozná situáciu, keď sa pre niečo naštve na svojho  priateľa či muža. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že sa väčšinou urážame pre hlúposti? Nerady si priznávame chybu a dokonca povieme, že náš hnev je vždy opodstatnený. No otázkou je či je to naozaj tak.  Pri pozorovaní tohoto mladého páru som si uvedomila, že väčšinou sme my ženy naozaj takéto. Na jednej strane chceme od chlapa  všetku jeho pozornosť, no na druhej strane sme urazené priateľky.

Snažíme sa tak pritiahnuť mužov?

Bohužiaľ, nie každej žene sa dostane toľko pozornosti ako tejto urazenej dievčine. Možno, že je to náš zámer ako pritiahnuť pozornosť chlapa, ale často to dopadne horšie ako by sme samy chceli. Muži v tomto nie sú veľmi vytrvalí. Ak vidia nezáujem, jednoducho sa stiahnu a nemajú chuť pátrať čo je za našou odpoveďou „nič mi nie je“. Tento chlap sa však nevzdával, pretože sa opýtal svojej priateľky či nechce čokoládu. Bolo mi do smiechu (takýto symbol zmierenia a stále nič), ale viem, že keby som bola ja v takejto situácii, tiež by  som bola urazenou priateľkou.

Najhoršie je, že z občasného urážania sa pre nič (z uhla pohľadu muža) sa vo vzťahu dostaneme do veľmi nepríjemných hádok. Keď už je po hádke, až vtedy si niektoré z nás uvedomia, že to bolo fakt zbytočné. Niekedy je ťažké zmeniť sa a správať sa inak. Samozrejme, že sa neurážame naschvál (aj keď niektoré ženy sa také nájdu), jednoducho nás vedia niektoré veci ľahšie nahnevať ako mužov.

Netreba to preháňať 

Je normálne uraziť sa, keď vám váš milý povie niečo zlé. Netreba to však preháňať. Pokazíte tým náladu jemu, ale hlavne sebe. Nebudete sa na seba tešiť, chlap bude rád, ak bude môcť vypadnúť niekam, kde nebudete vy. Prestanete ho postupne zaujímať.

Viem z vlastnej skúsenosti, že to chlapa unavuje, keď sa jeho milá často uráža. Pre mužské pohlavie je takáto situácia nepochopiteľná, dokonca to považujú za divadlo z našej strany. Nechcú ženu, ktorá sa za všetko urazí. Veď ani ženy by nechceli  chlapa, ktorý sa stále pre niečo urazí. Čo môžete robiť? Skúste brať veci s nadhľadom, zasmiať sa nejakej situácii, namiesto drámy. Nezúfajte, nestratíte samy seba, ak sa nebudete toľko urážať. Iba dáte väčšiu šancu pre rozvoj vášho vzťahu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokFrancúzska cibuľová polievka
Ďalší článokCuketová polievka: Príjemne zahreje v sychravých dňoch
Som tichý pozorovateľ, ktorý si rád všíma svoje okolie. Rada pozerám filmy, seriály a počúvam hudbu. Milujem čokoládu a svetlá nočného mesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.