Čo pre naše prostredie znamenajú prichádzajúce decembrové sviatky?

prostredie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Mikuláš a more sladkostí v celofanových vrecúškach a plastových obaloch. Áno, aj pre nás je Zero Waste, teda bezobalový životný štýl prakticky nedosiahnuteľnou métou, ale Mikuláš so sebou prináša dosť možností na zlepšenie. Stačí si začať všímať, čo z nášho nákupu je „sladký poklad“, a čo zbytočný obal. A napríklad vymeniť celofány za vkusné vrecúška na opakované použitie.  

Už ste sa niekedy zamysleli, čo pre naše prostredie znamenajú prichádzajúce decembrové sviatky?

Na Štedrý večer obalová horúčka vrcholí: more vytúžených aj nepodstatných darčekov prichádzajú v prenádherných škatuliach a obaloch, zväčša ešte raz doma prebalených prekrásnym baliacim papierom. Vybavujete si tú spúšť, čo treba spratať spod stromčeka po Štedrom večeri?

Ako sa len odmocniť od toho ohromujúceho momentu rozbaľovania, a následného likvidovania obalov na jedno použitie? Šuchotavé obaly a vrecúška na jedno použitie už majú krásnu a ekologickú alternatívu: TUTO ponúka trvácne sáčky na opakované použitie.

tutoeko

Môžete do nich zabaliť Mikulášsku nádielku: a deti ich potom použijú napríklad na skladovanie lega, alebo ich vezmete na nákupy ovocia, zeleniny, či iných potravín. No fungujú aj ako inšpiratívny a praktický darček pre vašich blízkych.

Na vianočnej verzii TUTO ekologických sáčkov je vinš „Šťastné a zelené!“ a PF 2019.  Môžete nimi popriať menej darčekov, menej obalov, ale za to viac pokoja a radosti zo spoločných chvíľ… Na obale z recyklovaného papiera je aj infografika vysvetlujúca, prečo je dobré vyhnúť sa mikroténovým sáčkom a používať trvácne vrecúška. Možno sa obdarovaní nechajú inšpirovať k redukovaniu plastového odpadu v ich domácnostiach.

TUTO ekologické sáčky určite zaujmú  aj ľudí, ktorým nie je ukradnuté „dobro“ vo svete okolo nás. Veď okrem ekologického posolstva majú aj silný „sociálny náboj“: ručne ich šijú (a podpisujú) krajčírky – dôchodkyne z Prešova. Príbeh a fotografia každej autorky sa dá nájsť aj na: www.tutoeko.eu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok6 vecí, ktoré milujeme, ale hanbíme sa za ne
Ďalší článokZnáma youtuberka Lucy Pug a jej motivačný diár: Čo v ňom nájdete?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.