Cítite sa unavene? Poradíme vám pár šikovných trikov, ako zregenerovať unavené telo

unava
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zima je už pomaly, ale isto za nami. Dlhé mesiace chladných krátkych dní a minimum pohybu na vás určite zanechali menšie následky. Cítite sa unavene a telo máte stuhnuté. Ak sa tak cítite, poradíme vám pár šikovných trikov, ako zregenerovať svoje telo.

Využite prvé teplé dni na regeneráciu v kúpeľoch

Onedlho tu máme veľkonočné sviatky, ale dovtedy vám odporúčame vybrať si moderne vybavený kúpeľný hotel, rezervovať si pobyt v kúpeľoch a vychutnávať si pár dní rozmaznávania. Pár dní oddychu, keď nebudete musieť riešiť žiadne varenie, upratovanie, ale budete sa venovať len relaxu a procedúram, ktoré si vyberiete. Prvé teplé jarné dni sú ideálne na pobyt v prírode. Keď si po saune budete chcieť spraviť prechádzku po kúpeľnom parku, nebudete sa musieť báť, že nachladnete. Samozrejme, s mokrými vlasmi von radšej nechoďte. Určite je však menšia šanca, že nachladnete ako cez zimné mesiace.

Doprajte si bylinkový kúpeľ

Ak sa vám nechce cestovať do kúpeľov, doprajte si vodoliečbu aj doma. Vodoliečebné procedúry patria k najvyhľadávanejším procedúram v každých kúpeľoch a ak si takúto procedúru doprajete kedykoľvek, pomôžete tým svojmu unavenému svalstvu.

Odporúčame vám nasypať si bylinky do kúpeľa, poprípade použiť eukalyptový esenciálny olej, ktorý bude príjemne rozvoniavať na celú kúpeľňu. Skvelým esenciálnym olejom je mix viacerých byliniek, medzi ktorými nesmú chýbať aromatické bylinky – tymián, levanduľa, rumanček, tea tree, rozmarín lekársky, ale aj spomínaný eukalyptus.

Vypnite mobil a choďte na prechádzku do prírody

Nepredstaviteľné? Skúste to! Digitálny alebo mobilný detox vám určite prospeje. Smartfóny sú v súčasnej dobe veľkým požieračom času. Skúste si na pár dní vypnúť mobil a chodievajte pravidelne na prechádzky do prírody. Kochajte sa rozkvitajúcou prírodou a nasávajte atmosféru. Uvidíte, že vaša únava zmizne a vy sa budete cítiť opäť sviežo.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSúťaž ukončená: Kto vyhral historickú knihu Neslušná dáma od Megan Framptonovej
Ďalší článokAké kombinácie oblečenia budú IN túto jar?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.