Bavlna. Jeden z najvhodnejších materiálov na leto

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Celý rok túžime po letnom relaxe, no keď nastane, tak aj s vlnou horúčav. Naše telo sa na ne adaptuje pomalšie, čo nám v bežnom fungovaní príliš nevyhovuje. Osvieženie si možno dopriať ako vhodnou stravou a nápojmi, tak aj správnym výberom oblečenia. Leto volá po prírodných materiáloch, tak mu ho doprajme v najvyššej funkčnej kvalite.

Letné radovánky v bavlne

Viete, že práve bavlna patrí k jedným z najpredávanejších a najobľúbenejších materiálov na leto?

Konkurujú jej aj ľanové látky, ktoré spríjemňujú nosenie svojou vzdušnosťou, jemnosťou na dotyk, a rovnako aj dobrým odvádzaním potu a zápachu.

Pri výbere vhodných materiálov prihliadame okrem funkčných aj na finančné a skladové možnosti u overených predajcov. Z týchto dôvodov sa prioritne venujeme bavlneným látkam a ich garancii kvality. Letné módne kreácie aplikujeme výlučne na certifikovaných modeloch, ktoré vyhovujú ako starším, tak aj mladším, pri precitlivenosti pokožky aj pri iných špecifických požiadavkách. Môže ísť napr. o záujem o outdoorové letné aktivity, pričom kvalitný odev tvorí základ.

Na povrch s výhodami a rizikami bavlnených látok

Všeobecne sa bavlna považuje za priedušný a trvácny materiál, ale nie až natoľko, aby vytváral komfort pri náročných a intenzívnych športoch. Jej vlákna sú na to až príliš hrubé, a preto udržiava telo viac v teple. Jej schopnosť odvádzať vlhkosť a podporovať pravidelnú výmenu vzduchu medzi telom a oblečením vyhovuje skôr pomalšiemu „letnému“ tempu. Efektívnejšie vtedy prebieha aj schnutie materiálu.

Na výletoch a letných prechádzkach teda oveľa viac vyniknú jej funkčné kvality, preto je toto obdobie vhodné na investície do bavlny. Dlhšie dni nás lákajú použiť zakúpené látky metráž v príjemnom sezónnom motíve nielen na oblečenie, ale aj na bytové dekorácie a obliečky pre pretrvávajúce osvieženie.

Zdroj obrázku: Fire-n / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHorúca filmová novinka Dievčatá z Dubaja vás vezme do sveta luxusu, o akom sa vám ani nesnívalo
Ďalší článokTvorcovia nového animáku Princezná rebelka sa inšpirovali Shrekom, Tolkienom aj seriálom Vikingovia
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.