Aký vitamín je zodpovedný za menšiu chuť do jedla a rýchlejšie chudnutie?

vitamín
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy sa už tešíte na leto a pravidelné dávky slnečných lúčov? Práve so slnením súvisí naša dôležitá informácia. Viete, akým vitamínom nás nabíja slnko? Práve on je spojený s rýchlejším chudnutím.

Až 90 % vitamínu D získavame práve zo slnka. Vplyvom pôsobenia ultrafialového žiarenia si ho naše telo dokáže vyrobiť. V zime ho však musíme získať  hlavne zo správnych potravín.  Vitamín D má priamy vplyv na svaly a kosti. Pomáha pri liečbe poruchy imunity. Je tiež výbornou prevenciou proti rôznym druhom rakoviny a cukrovky. Okrem toho, že pomáha aj k lepšiemu vstrebávaniu vápnika, zohráva úlohu pri delení buniek a v ovplyvňuje aj našu chuť do jedla.

Vitamín D a chudnutie

Nedostatok vitamínu D vedie k zvyšovaniu hmotnosti a k ukladaniu tukových vankúšikov na neželaných partiách, najmä v oblasti brucha. Hlavnou príčinou je to, že vitamín D má dôležitú úlohu pri odbúravaní tukov. Pokiaľ máme D-čka dostatok, oveľa menej nás zaujímajú sladkosti či iné nezdravé jedlá. Čo z toho vyplýva? Ak túžite schudnúť, mali by ste si okrem iného zabezpečiť pravidelné dávky vitamínu D.

Pokiaľ máme D-čka dostatok, oveľa menej nás zaujímajú sladkosti či iné nezdravé jedlá.

Kde ho môžeme ešte nájsť

Nachádza sa aj vo vaječných žĺtkoch, v ustriciach, kaviáre, v rybách (napr. losos). Určité množstvo vitamínu D obsahuje aj mlieko a mliečne výrobky. No prvenstvo si aj tak drží rybí tuk.

Netreba to preháňať

Niektoré štúdie hovoria, že pri letnom opaľovaní, kedy koža iba jemne zružovie, sa vytvorí 10 000 až 50 000 IU vitamínu D3. To znamená, že niekoľko minút na slnku vyprodukuje 100-násobne väčšie množstvo vitamínu D3, ako je odporúčaná denná dávka. Úplne nám stačí 20 minút pobytu na slnku 3-krát týždenne, pokiaľ sa nachádzame na našom zemepisnom pásme. V teplejších krajinách je pre nás slnko o niečo nebezpečnejšie.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŽiadnu lásku, len sex: Novinka od americkej spisovateľky
Ďalší článokAnnabelle 3 Návrat: Posadnutá bábika opäť zavíta na plátna kín
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.