Ako vybrať vhodné granule pre psa? Na toto si dávajte pozor!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Granule pre psa môžu vyzerať na prvý pohľad rovnako, avšak dávajte si pozor na zloženie. Menej kvalitné granule pre psa mu môžu spôsobiť ochorenie, spomalenie rastu či dokonca stratu energie. Ak hľadáte naozaj kvalitné granule pre psov, tak je potrebné, aby spĺňali viaceré kritéria.

Dôležité zložky pestrej stravy

Podstatnou zložkou stravy pre psov je mäso, ktoré by mali dostávať v primeranom množstve. V ich strave by tiež nemalo chýbať sušené mäso. Vyberajte granule pre psov, ktoré majú presne označené všetky suroviny a podstatné zložky. Uprednostňujte granule, ktoré sa vyhýbajú chémií a sú zložené čisto na prírodnej báze.

Čo by granule rozhodne nemali obsahovať:

– Vyhýbajte sa granulám pre psov, ktoré sú chemicky konzervované.

– Nenechajte sa zlákať farbivami, ktoré síce pôsobia pekne na pohľad, ale v skutočnosti môžu byť škodlivé. Zásadne platí, že čím viac farbiva môžete vidieť, tak tým viac chémie budú granule obsahovať.

– Predtým, než sa rozhodnete kúpiť veľký balík granúl, tak zistite, ako na granule reaguje váš pes.

Náhrada klasických granúl

V prípade, že sa u vášho psa prejaví alergia alebo spozorujete zmeny správania, tak je potrebné, aby ste našli vhodnú alternatívu ich stravy, ktorou bývajú hypoalergénne granule. Tieto granule obsahujú všetky potrebné živiny, ktoré sú dôležité pre zdravý život psov. Výhodou hypoalergénnych granúl je aj ich schopnosť predchádzať zdravotným problémom.

Granule môžu byť pre psov aj formou odmeny za poslušné správanie alebo dobrý výkon. Pri kúpe granúl je dôležité, aby ste dbali na kvalitné suroviny a tiež bohatý obsah živín. Všímajte si, ako váš pes reaguje na granule po konzumácií alebo či ma dostatočnú energiu a výkon. Ak majú granule pre psov negatívny vplyv, tak porozmýšľajte o kúpe hypoalergénnych granúl, ktoré môžu psom pomôcť aj pri alergických prejavoch.

Zdroj obrázku:
Morten Normann Almeland / Shutterstock.comObrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČo by vám nemalo chýbať v domácej pracovni?
Ďalší článokGodzilla vs. Kong práve teraz súperia v kinách
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.