Ako vybrať hračky, s ktorými sa dieťa bude hrať?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pri výbere hračiek, ako aj pri oblečení platí, že menej je viac. Ponúkame vám preto tipy, ako vybrať hračky pre dieťa, ktoré ho zaujmú a bude sa s nimi dostatočne hrať.

Vyberajte edukatívne hračky

Edukatívne hračky sú v podstatne vzdelávacie hračky, ktoré pomáhajú rozvíjať vaše dieťa. Sú to hračky, ktoré sú vhodné na rozvoj logického myslenia. Edukatívne hračky nájdete v ponuke hračiek pre najmenších, ale aj v ponuke hračiek pre staršie deti v predškolskom a školskom veku.

Pre najmenších vyberajte tzv. Activity board, drevené vkladačky (puzzle), balančné hry, drevené zvukové kocky, či xylofón. Pre staršie deti vyberajte magnetické knihy, detský mikroskop, optický teleskop alebo rôzne experimentálne sady.

Uprednostňujte drevené hračky

Drevené hračky majú dlhú životnosť a vo svete plnom plastov je kúpa týchto hračiek aj pomoc planéte. Drevené hračky vydržia veľmi dlho a deti tieto hračky môžu aj dediť. Napríklad také drevené autíčkové dráhy, drevená Activity kocka, drevený hudobný nástroj (xylofón, gitara) zvládnu aj väčšiu záťaž. Najmä pri malých deťoch, kde hrozí riziko prehltnutia malých častí a neopatrného zaobchádzania s hračkou, sa kúpa drevenej hračky oplatí. Tieto hračky stoja o čosi viac ako tie plastové, ale vydržia dvojnásobne dlhšie ako tie plastové.

Ak chcete hračky, s ktorými sa vaše dieťa bude hrať, kúpte také, ktoré majú kvalitné prepracovanie a sú vyrobené z materiálu, ktorý vydrží. Kvalitnejšie hračky poslúžia neskôr aj mladším súrodencom.

Prispôsobujte výber veku

Pri kúpe nových hračiek si všímajte vek, pre ktorý sú hračky určené. Odporúčame hračky vždy z takej vekovej kategórie, do ktorej zapadá aj vaše dieťa. Nepreháňajte to s množstvom. Vyberajte hračky, ktoré vaše dieťa budú rozvíjať a ideálne z takej oblasti, ktorá ho baví. Ak máte syna a má rád autíčka a celkovo dopravné prostriedky, vyberajte práve z tejto oblasti a z vekovej kategórie zodpovedajúcej veku vášho dieťaťa.

A na záver musíme pripomenúť, že k hračkám vždy kupujte aj knihy. Knihy deti potrebujú už od narodenia.

Zdroj obrázka:

Autor: Dolgih Olesya / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokHľadáte hotel, kde by ste si mohli oddýchnuť a dokonale zrelaxovať? Nájdete ho v Piešťanoch
Ďalší článokChlpáči a home office
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.