Ako stráviť príjemnú letnú dovolenku na Slovensku?

letna dovolenka na Slovensku
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Leto je v plnom prúde a mnoho z vás ešte nemá letnú dovolenku za sebou. Aj keď pandémia koronavírusu obmedzila cestovanie do viacerých krajín, viacerí ľudia aj napriek tomu vycestovali k moru do krajín, kde je možný bezproblémový vstup.

Tento rok ale máme príležitosť stráviť letnú dovolenku aj u nás. Slovensko nie sú len Vysoké Tatry. Naša krajina má množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí spoznávať.

Ako teda stráviť príjemnú letnú dovolenku na Slovensku?

Navštevujte hrady, zámky, zrúcaniny

Jednou z možností, ako stráviť príjemnú letnú dovolenku, je rezervovať si ubytovanie v blízkosti hradov, zámkov a zrúcanín. Naša krajina má množstvo hradov, zámkov a zrúcanín, ktoré stoja za návštevu najmä v letnom období. Na zrúcaniny si môžete spraviť turistiku a na hradoch a zámkoch si môžete s rodinou pozrieť zaujímavú expozíciu a dozvedieť sa niečo z histórie hradov a zámkov.

Spoznávajte mestá

Historickými mestami sa to u nás len hýri, tak prečo okrem hradov, zámkov a zrúcanín nespoznávať  mestá? Samozrejmosťou by mala byť návšteva historického centra Bratislavy. V letných mesiacoch sa organizujú zaujímavé podujatia v Bratislave, ale aj v iných mestách na Slovensku.

Ak sa chcete kultúrne vyžiť a zároveň spoznať zaujímavé miesta v daných mestách, odporúčame takýto typ dovolenky.

Ak máte deti, odporúčame vám kúpiť si napríklad stieraciu mapu, v ktorej si budete značiť, ktoré mestá, hrady, zámky a zrúcaniny ste navštívili.

Turistikujte na menej známych trasách

Vysoké Tatry sú krásne, ale bývajú navštevované veľkým množstvom ľudí. Ak chcete stráviť príjemnú letnú dovolenku, turistikujte, ale vyhnite sa preplneným miestam a uprednostnite menej známe trasy. Stačí si pozrieť turistickú mapu a vybrať turistické trasy, ktoré kondične zvládnete a ktoré nie sú komerčne známe.

Podporte slovenský cestovný ruch, ktorý je poznačený pandémiou. Trávte letnú dovolenku na Slovensku a nájdite si čas na spoznávanie miest, ktoré ste doposiaľ nemali čas spoznávať.

Zdroj obrázka:

Autor: Rasto SK  / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokChrumkáči: Animovaná komédia pre celú rodinu od režiséra disneyovky Mulan
Ďalší článokNechajte sa rozpáliť romantickým filmom AFTER: Sľub
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.