Ako sa zbaviť povianočných kíl? Toto je základ chudnutia!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nový rok už svieti v kalendári a vy ste sa zatiaľ nedokopali do cvičenia či k zmene jedálnička? Takto môžete každý deň márne sledovať display na váhe a dúfať, že sa zjaví nižšie číslo. Viete, ako sa striasť novoročných pneumatík, ktoré na vás zanechala vianočná pohoda? Všetko sa začína vo vašej hlave! Prinášame vám recept, ako sa zbaviť povianočných kíl.

Nezáleží na tom koľko cvičebných a stravovacích plánov ste si zostavili, musíte presvedčiť aj vašu vôľu. Vyskúšajte naše triky a zbavte sa kíl raz a navždy!

Zostavte si svoj fitnes plán

Vytvorte si plán, v ktorom si určíte všetky ciele a to, ako často budete cvičiť. Ten si vylepte na viditeľné miesto (napr. na chladničku) aby ste si každý deň pripomínali, čo je dovolené a čo nie. Pre lepšiu motiváciu si k nemu pripnite svoju starú fotku, kde máte o pár kíl menej. Alebo si ju upravte vo photoshope podľa vašich predstáv pre motiváciu. Nezabudnite si pravidelne zaznamenávať koľko centimetrov vám ubudlo (či nebodaj pribudlo), čo ste jedli a či ste pravidelne cvičili.

V noci sa nepribližujte k chladničke

To, že nočné nájazdy na chladničku dokážu pošramotiť nejedno predsavzatie je fakt. Ale tiež sa nenechajte odstrašiť mýtom, že po 5-tej nemôžete jesť. Aby ste totiž zabránili priberaniu, stačí nejesť 2 až 3 hodiny predtým, než si ľahnete do postele. Ideálne je namiešať si na večeru bielkoviny. Sacharidov sa na večer radšej vzdajte.

Vyberajte si vhodnú stravu

Neplatí, čím menšie porcie, tým skôr schudnete. Dôležitý je obsah toho, čo zjete. Veľké množstvo sacharidov nemusí mať dobrý vplyv na vašu diétu, pretože vďaka nim máte čoraz väčší pocit hladu. Radšej zvoľte stravu bohatú na proteíny a zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny). Na svoj tanier si dávajte hlavne zeleninu.

Hýbte sa

Je pravda, že pri chudnutí zohráva najdôležitejšiu úlohu strava, no cvičenie a pohyb netreba tiež podceňovať. Zvoľte si fyzickú aktivitu, ktorá však trvá dlhšie ako 30 minút. Až po tomto čase naše telo začne spaľovať kalórie. Potom však treba odolať, pretože náročné cvičenie podporuje chuť do jedla a na sladké.

A už len prehovoriť vašu vôľu a premena vášho tela sa môže začať! Držíme palce!

Aj vy sa plánujete zbaviť povianočných kíl? Pošlite nám vaše triky!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVyužite vianočný a predvianočný čas na utužovanie partnerského vzťahu
Ďalší článokMiesto, ktoré vracia ľuďom chuť žiť…
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

1 komentár

  1. mojím trikom je používať aplikáciu na počítanie kalórií a toho, čo za deň zjem. Je to síce hrozne náročné všetko zapisovať a počítať, ale človek si potom veľa sladkostí odoprie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.