Ako sa pripraviť na prvý deň v novej práci?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Spomínate si ešte na to, keď sa vám podarilo nájsť nové pracovné miesto, o ktorom ste tak dlho snívali, ale stále neprichádzalo a vy ste sa už pomaly vzdávali? Možno to bolo dávno a možno sa to deje práve teraz. Ak ste len prednedávnom opustili staré pracovisko a onedlho vás čaká nástup na nové, prečítajte si nasledujúce riadky. Poradíme vám, ako zvládnuť prvý deň v práci.

Vyberte si vhodné reprezentatívne oblečenie

Oblečenie si vyberajte aj podľa toho, na akú pracovnú pozíciu nastupujete. Ak ste napríklad získali pracovné miesto v ZOO, rozhodne nechoďte do novej práce v lodičkách a v elegantnom kostýme. Samy najlepšie uznáte, aké oblečenie sa do práce hodí. Odporúčame vám ale vyberať oblečenie v predstihu, najlepšie aspoň jeden deň predtým. Čo keď je vaše sako, ktoré si chcete obliecť, natrhnuté a vy ho budete musieť zašívať? Oblečenie, ktoré si oblečiete do novej práce, musí jednoznačne dobre vyzerať. Nezabúdajte, prvý dojem je dôležitý. A to platí aj v tom prípade, ak v priebehu krátkej doby pôjdete na kongres do Žiliny alebo do ktoréhokoľvek slovenského mesta. Jednoducho musíte reprezentovať!

Hlavne nestresujte

Dôležité je, aby ste nemysleli negatívne. Nemusíte sa zapáčiť každému novému kolegovi. Dôležité je správať sa slušne, nebyť arogantný a nevyvyšovať sa nad ostatnými. Nesmiete hlavne stresovať, lebo zbytočne by ste si tak pokazili úplne prvý deň v práci. Novým kolegom doneste malú pozornosť – sladkosť, poprípade krabičku kvalitnej kávy. Nemusíte, nie je to povinnosť, ale patrí sa to.

Hláste sa nadriadenému

Hneď po príchode sa hláste svojmu nadriadenému a riaďte sa jeho pokynmi. Na začiatok vás zrejme buď váš nadriadený, alebo jeden z vašich kolegov alebo kolegýň oboznámi s tým, čo máte robiť. Vtedy sa vám bude zdať všetko ťažké, ale verte, časom budete inak zložité činnosti robiť bez najmenších problémov. Veď túto pracovnú pozíciu ste si nevybrali len tak náhodne. Vedeli ste čo vás približne čaká a čo bude vašou pracovnou náplňou.

Viete podľa čoho zistíte, že firma, v ktorej začínate pracovať, je férová k zamestnancom a ku klientom? Zistíte to podľa toho, že firma posiela darčeky pre obchodných partnerov a pre zamestnancov organizuje pravidelné mítingy.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZdravé nemusí byť drahé: Pripravte obed pre celú rodinu za pár eur!
Ďalší článokZačítajte sa do historickej knihy s názvom Darujem ti úsvit
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.