Ako prežiť rozchod? 7 knižných tipov, ktoré pohladia dušu

kniha po rozchode
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každá prežívame rozchod iným spôsobom. Máme vlastné metódy, ako s ním zápasiť alebo namiesto boja nechávame veci len tak plynúť s očakávaním, že čas všetko vyrieši. Nielen rozchody, ale aj hľadanie lásky, či jej prežívanie sú večne živými témami.

Okrem času sú osvedčeným liekom na rozchod hudba, filmy, a samozrejme spomínané knihy. Môžeme sa pri nich vyplakať, zasmiať a na chvíľu sa vzdialiť od vlastných myšlienok a pocitov, ktoré nás prenasledujú. Knihy sú skvelými spoločníkmi, ktorí nás zamestnajú a buď nás privedú na iné myšlienky alebo vďaka nim získame nadhľad. Je dobré vedieť, že aj iní prežívajú podobné situácie.

Poézia

Špecifický umelecký druh, ku ktorému si nenájde cestu každý. Ale netreba ju hneď zatracovať, existujú rôzne typy, nielen klasická, pre niekoho ťažšie stráviteľná (aj keď krásna) poézia, ale aj novšie a často odľahčené moderné básne. Skvelým príkladom je napríklad Ján Štrassser, ktorý je nielen básnikom, ale aj textárom a prekladateľom. Tiež Pavel Hirax Baričák v sebe spája multitalent, ktorý prejavuje ako spisovateľ, blogger, či fotograf. Niečím osviežujúcim je aj umelecké spojenie Veroniky Rusňákovej, umeleckej sklárky a Zuzany Vrábelovej, poetky v ich spoločnom diele. A za zmienku stojí aj Rupi Kaur a jej Milk and Honey. Ak vám neprekáža angličtina, tiež ide o zaujímavý kúsok modernej poézie prepojený aj s ilustráciami. Jej básne sú venované moderným ženám a ich problémom.

• Ján Štrasser ‒ Stala sa nám láska
• Pavel Hirax Baričák – po ktorejkoľvek zbierke básní siahnete, nebude to chyba
• Veornika Rusňáková a Zuzana Vrábelová ‒ Krehké invencie
• Rupi Kaur ‒ Milk and Honey

Próza a beletria

Ak máte bližšie ku klasickému textu než k veršom, aj medzi beletriou sa dá nájsť množstvo príbehov o láske, rozchodoch, sklamaní, ale aj nádeji. Už spomínaný Pavel Hirax Baričák má pár zaujímavých kúskov aj v tomto žánri. Skvelou autorkou bola tiež Françoise Saganová. Jej príbehy sú o láske a vzťahoch, ale pritom nejde o červenú knižnicu. Útle knižky zahrejú srdce a dostanú sa vám pod kožu. Písané ženou o ženách a mužoch. Skvelými sú aj knihy zamerané na psychológiu a sebarozvoj. Jednou z nich je kniha od Clarissy Pinkoly Estés. Prostredníctvom príbehov a archetypov sa stáva liečiteľkou ženskej duše a pomáha ženám spojiť sa s ich podstatou a porozumieť samým sebe. Túto knihu by si mala prečítať každá z nás.

• Pavel Hirax Baričák ‒ Kým nás láska nerozdelí. Ďalšou možnosťou je napríklad Plynutie
• Françoise Saganová ‒ O mesiac, o rok
• Clarissa Pinkola Estés ‒ Ženy, ktoré behali s vlkmi

Nech siahnete po ktorejkoľvek, kniha je vždy skvelým osviežením a výbornou voľbou v každej situácii, či lásku hľadáte, práve ste ju stratili alebo prežívate zamilované obdobie.

Autor: Silvia Cibulová

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSúťaž ukončená: Kto vyhral hydratačnú masku Payot Hydra 24+ Baume-en-Masque
Ďalší článokKomunikácia vo vzťahu: Viete povedať aj nepríjemnú pravdu?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.