Ako pomôcť tým, ktorých pandémia zráža ekonomicky na kolená?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Gastro, ubytovacie zariadenia, fitnescentrá. To je trojica, ktorá ekonomicky počas pandémie asi najviac „dostáva“. Samozrejme, lekárom a sestrám v nemocniciach tiež nie je čo závidieť, ale ak sa budeme držať ekonomickej roviny, hlavu v smútku majú zrejme najviac tí, ktorí podnikajú v niektorej zo spomenutých oblastí.

Rezerváciu v hoteli si uplatnite, keď bude môcť byť otvorený

A keďže pomoc z tých miest, odkiaľ by mala v prvom rade prichádzať, často viazne, je potrebné takýchto podnikateľov podporovať vlastnými silami. Áno, uznávame, že nielen oni to majú cez pandémiu ťažké, ale pokiaľ ste neprišla o prácu alebo sa vám iným spôsobom neznížil príjem, po ekonomickej stránke vás zrejme COVID-19 nijako neovplyvnil. A často otravné nosenie respirátora v obchode je nič v porovnaní s tým, keď človek zápasí o svoj zdroj príjmu.

Ako takýmto podnikateľom pomáhať? Ak ste si s partnerom vybrali niektorý z romantických wellness pobytov pre dvoch a nemohli ste naň nastúpiť kvôli nariadeniam vyplývajúcim z COVID automatu, rezerváciu nerušte, ale preložte ju. Ubytovacie zariadenie vám nebude musieť vracať peniaze, čo im teraz určite pomôže a vy o ne neprídete. Len si pobyt vychutnáte inokedy.

Teraz pomôžte reštauráciám a potom pomôžete vášmu obľúbenému fitku

Podobne môžete pomôcť aj vášmu obľúbenému fitku. Ak ste si pred opätovným zatváraním fitnescentier zakúpila permanentku a ponúkajú vám možnosť, že začne platiť, keď opäť otvoria, nevracajte ju. Aj suma jednej permanentky má v týchto časoch pre majiteľov fitiek cenu zlata. A neskôr, keď to bude možné, ju využijete a pri formovaní postavy budete mať naviac dobrý pocit, že aj vy ste pomohla zachrániť toto fitko.

No a najviac sa dá pomôcť gastro prevádzkam. Tým vašim obľúbeným, akou je aj skvelá reštaurácia Jasná, pomôžete, keď bude opäť možné naplno si užiť turistické destinácie, ale zatiaľ môžete pomáhať aspoň prevádzkam vo vašom okolí. Ako? Skúste si aspoň jeden deň v týždni oddýchnuť od varenia a objednať si dovoz jedla z niektorej z vašich obľúbených prevádzok.

Zdroj obrázka:

Autor: Maridav / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokViete, ktorý šperk si žena väčšinou nevyberá sama?
Ďalší článokEmma Tekelyová: „Dvadsiatku si na 50-ročnú tvár nenatrieš!“
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.