Čaj ako liek: 5 dôvodov prečo by ste ho mali piť

čaj
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Čaj nás sprevádzal od detstva. Najprv proti rôznym neduhom, neskôr sme si už jeho chuť spojili s príjemnými zážitkami. No aj dnes sa k nemu vraciame, ak nás trápia nejaké tie zápaly. Poznáte zdravotné benefity tohoto chutného nápoja?

Prečo piť tento zázračný nápoj?

  1. Má protirakovinové účinky. A to najmä ten zelený a v poslednej dobe aj veľmi populárny Matcha čaj, ktorý podľa výskumov obsahuje 100-krát viac antioxidantov ako tradičný zelený.
  2. Vďaka množstvu polyfenolov, ktoré obsahuje, poskytuje prevenciu proti Parkinsonovi či Alzheimerovi. Mali by ste však vypiť viac ako dve šálky denne.
  3. Vhodnou formou si dopĺňate pitný režim. Nezabudnite ho však doplniť čistou vodou, keďže podobne ako káva, odvodňuje!
  4. Bylinky sú zázrak! Už naše staré mamy s nimi vedeli dobre narábať. Tak napríklad žihľavový čaj vám prečistí krv (nemali by ste ho však piť dlhšie ako dva týždne), mätový vás príjemne osvieži a pomôže tráveniu, po lipovom či levanduľovom nebudete mať problém so zaspávaním, rozmarínový zlepšuje pamäť a pomáha pri bolestiach hlavy a taká  kamilka vám pomôže pri ženských problémoch.

Tak, milé dámy, aký čaj si dnes pripravíte vy?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVšade samé korytnačky: Kniha o sile skutočného priateľstva
Ďalší článokBeh v prírode: Poradíme vám, ako to nevzdať hneď na začiatku
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.