4 jednoduché tipy, ako si vybrať kvalitné slnečné okuliare za rozumnú cenu

slnečné okuliare
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každý vie, že slnečné okuliare nám počas slnečných dní umožňujú lepšie vidieť. Avšak správne zvolené okuliare nám zaručia aj ochranu zraku pred škodlivým ultrafialovým žiarením, ktoré ho inak môže vážne poškodiť.

Na to, aby ste svoje oči chránili pred slnečným žiarením potrebujete kvalitné slnečné okuliare. V minulosti platilo pravidlo, že za kvalitu sa musí platiť, ale v dnešnej dobe už ani kvalitné slnečné okuliare nemusia byť za každú cenu drahé a naopak lacné okuliare nemusia byť  nekvalitné. Stačí len vedieť ako si správne vybrať, na čo sa pri výbere zamerať a čomu sa naopak vyhnúť. Kvalitu za rozumnú cenu máte potom zaručenú!

  1. Overte si ich ochranu pred UV žiarením na 100 %

Najdôležitejším faktorom pri kúpe naozaj kvalitných slnečných okuliarov je 100 percentné blokovanie UV lúčov. Dôležité je teda nájsť visačku s touto informáciou alebo si ju preveriť u predajcu. Najmä deti a ľudia so svetlým sfarbením očí by si mali dať výnimočný pozor na stupeň pohlcovania UV žiarenia šošovkami slnečných okuliarov.

100 percentnú ochranu poskytujú mnohé svetoznáme, a dokonca aj módne značky ako sú napríklad Ray Ban okuliare, Polaroid, Prada a mnohé iné.

  1. Čím väčšie, tým lepšie

Móda sa každým rokom mení a nikto nevie, kedy zasa príde trend žltých lenoniek alebo iných malých foriem slnečných okuliarov. Čo sa však odborníkov týka, tí  sa jednoznačne zhodnú na tom, že väčšie sú lepšie!

Prečo? Dôvod je logický a prostý. Väčšie okuliare lepšie zabránia priechodu slnečného žiarenia ku oku, a to hlavne z bočných strán okuliarov.

  1. Tmavé neznamenajú lepšiu ochranu

Hoci by sme mohli predpokladať opak, pravdou je, že tmavšie sklá neznamenajú vyššiu kvalitu ani väčšie pohlcovanie UV lúčov. Zelené, modré či ružové šošovky môžu mať rovnaký ochranný faktor ako tie čierne. Jediný rozdiel je iba v lepšom rozlíšení kontrastu pri farebných šošovkách.

  1. Polarizované sklá vám pomôžu s oslepujúcim žiarením

Hoci polarizované sklá nemajú nič spoločné s ochranou proti škodlivým slnečným lúčom, majú veľkú funkciu pri odstraňovaní oslepujúceho žiarenia, ktoré vytvárajú vodné plochy alebo snehová pokrývka ožiarená slnkom. Vďaka polarizácii šošoviek si užijete krajšie a sýtejšie farby, a teda aj lepší kontrast.

Tieto odporúčania spolu s radami overených predajcov by vám mali pomôcť vybrať skutočne kvalitné okuliare, pri ktorých nebudete mať hlboko do vrecka. Nakoniec ide o váš zrak, ktorý by ste si mali chrániť po celú časť roka a jedine správne okuliare vám v tom veľmi dobre pomôžu

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJana Pronská a jej historická romanca Čierna vdova
Ďalší článokHistorická romanca Ochranca: Ľúbostný príbeh zo stredovekého Anglicka
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.