Zábavné príhody nedokonalej matky. Drž sa!

Ako sa stať skvelým rodičom? Vyhnúť sa omylom, zachovať si za každých okolností chladnú hlavu a bezodnú trpezlivosť a mať vždy upratané?
Kristina Kuzmič vie, že to je rodičovská utópia. Svetoznáma influencerka, ktorá má len na Facebooku takmer 3 milióny fanúšikov a na Instagrame ďalších 500-tisíc followerov napísala motivačné a zábavné čítanie o rodičovstve, každodennom zápasení s problémami a pochybnosťami spojenými s výchovou detí.
Volá sa Drž sa!

Kristina vo svojich videách a teraz i v knižnej podobe ponúka rady a povzbudenie pre ženy, ktoré čelia neustálemu tlaku okolia i nárokom, aké na seba často kladú samy. Vychádza z vlastných neľahkých skúseností a dotýka sa rôznych tém spojených nielen s rodičovstvom, ale i s osobným a pracovným životom.

Pozrite si video Kristiny Kuzmič:

Existuje pomenovanie pre to, keď veci nevychádzajú tak, ako by ste chceli – „život“.
„Moji diváci ma poznajú ako „vtipnú mamu“, mamu, ktorá nachádza humor v každej škáre materstva a pritom sa napcháva čokoládovými koláčikmi a pije kávu priamo z kanvice,“ píše Kristina vo svojej knihe. „Zbožňujem humor. Potrebujem ho. Pasovať sa so životom bez humoru je ako jesť polievku vidličkou. Jasné, v konečnom dôsledku do seba dostanete trochu živín, ale prídete o toľko dobroty! Kým som sa však dokázala naučiť smiať z toho, že som mama, čo v sebe našla dosť odvahy popasovať sa so zložitými životnými výzvami, potrebovala som čosi oveľa nevyhnutnejšie a zásadnejšie než humor: nádej.“

Kristina Kuzmič rozpráva príbehy, smeje sa na sebe, svojich pádoch, vychutnáva si svoje úspechy. Je nenútená, hravá, dobre sa číta a pobaví vás.
Ale čo je najdôležitejšie – možno vás inšpiruje a nakopne. Aj ona bola na dne, nevyzeralo to ružovo, no neutápala sa v slzách a trápení. Zdvihla hlavu, nahodila úsmev a kráčala.

Drž sa! z vydavateľstva Ikar je knižná paródia, komédia o jednej obyčajnej žene-matke, ktorá sa dokázala otriasť z porážok a neúspechov. Veľmi osviežujúce čítanie pre každú mamu, ktorá má malé deti a myslí si, že je v tých najväčších s…ách. Toto sú jej skutočné príhody a zážitky, láskavé, uletené, srdečné a zábavné.
Cesta od depky a nízkeho sebavedomia k láske k životu. K tomu, ako si ho užívať, vychutnávať a brať (i dávať) maximum.

Kristina Kuzmič pochádza z Chorvátska, odkiaľ pre vojnový konflikt emigrovala do Ameriky. Po rozvode sama čelila rodičovským výzvam, finančným problémom a depresii. Vlastné skúsenosti pretavila do povzbudivých vtipných videí, ktoré na sociálnych sieťach získali vysokú sledovanosť. Drž sa! je jej prvá kniha, ktorá sa v roku 2020 dostala na zoznam bestsellerov magazínu Publishers Weekly.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHistorická romanca, akú ste už dlho nečítali. Dedičkin sľub
Ďalší článokValentín: 5 vecí, ktoré by nemali chýbať v tento deň
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.