Táňa Keleová-Vasilková a jej novinka Rodinné klbko

Rodinné klbko
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Táňa Keleová-Vasilková je každý rok jednou z najobľúbenejších spisovateliek, získava jedno ocenenie za druhým a doteraz predala neuveriteľných 1,42 milióna kníh, čo sa žiadnemu slovenskému spisovateľovi ešte nepodarilo. V najbližších dňoch oslávi svoje 55.narodeniny a tak trochu aj k nim si dala novú knižku Rodinné klbko. Je to jej už 33.kniha a výborne vystihuje jej lásku k vlastnej rodine, deťom, k milujúcemu manželovi Tiborovi.

Rodinné klbko je výborne napísaný príbeh o rodine, vzťahoch, aj o priestore, ktorý potrebujeme pre seba. Zažívame to všetci, sme rodičmi, boli sme deťmi a po celý život riešime podobné situácie. Táňa Keleová-Vasilková ich zaobalila do príbehu, ktorý sa skvele číta; vytvorila živé postavy, v ktorých sa niektorí nájdu. A možno niektorých prinúti zamyslieť sa, o čom je rodina a aká je mimoriadne dôležitá.

„V každej rodine to vrie… láskou, ale aj situáciami, ktoré prináša sám život. Rodina je ako klbko. Klbko zviazané láskou, zväčšujúce sa s pribúdajúcimi spoločnými rokmi, prežitými udalosťami, skrývajúce malé či väčšie tajomstvá, bolesti a prehry,“ tvrdí úspešná spisovateľka.

Rovnako to platí aj v príbehu Rodinné klbko pre rodinu Sáry a Vlada. Manželia päťdesiatnici si žijú už rok sami, len pre seba, hoci majú štyri deti. Tie sú už dospelé, vyleteli z hniezda a rozleteli sa dokonca do iných krajín. Syn Jakub do Londýna, dcéra Lenka do Prahy, ďalšia dcéra Katka je zasnená a chodí po svete s ružovými okuliarmi. A najmladšia Lucka…

Proste, ich rodinné klbko je veľké, užili si toho veľa a teraz majú zrazu konečne čas na seba. Užívajú si spoločné chvíle vo svojom dome, záhradke, chodia na spoločenské udalosti… jednoducho, konečne je to o nich a nielen o deťoch.

No odrazu sa všetko mení a veľká rodina prináša občas aj veľké problémy. Syn sa nečakane vracia z Londýna, kde sa rozišiel s priateľkou a prišiel o prácu. Začne žiť opäť u rodičov, ktorí znova musia meniť svoje zvyklosti…
Najmladšia Lucka má zasa prísť domov z programu Erasmus v Madride. Sára s Vladom si ju chcú užiť… no Lucka zostáva sotva pár dní a už cestuje na stáž do Francúzska.

Jednoducho, všetko sa začína meniť, rodinné klbko sa naruší a prichádzajú ďalšie prekvapenia. V rodine to začne vrieť a menia sa vzťahy.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

 

Táňa Keleová-Vasilková sa narodila v Chomutove, mestečku v severných Čechách. Od svojich štyroch rokov žije v Bratislave. Od roku 1994 sa venuje písaniu románov.
Záujem o jej príbehy neutícha ani po toľkých rokoch. Jej prvotina vyšla v náklade päťsto kusov, dnes sa z každej jej knihy predajú desaťtisíce výtlačkov.
Získala množstvo ocenení a pravidelne sa zaraďuje medzi slovenské TOP autorky siete kníhkupectiev Panta Rhei.

Viac o knihách i živote na www.vasilkova.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZbavte sa neporiadku s feng šuej: Radí expertka na očistu Karen Kingstonová
Ďalší článokRecept na Veľkú noc: Pripravte si originálne čokoládové vajíčka
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.