Ste lovec alebo korisť?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Prvotina slovenskej autorky Jany Sarnovej Tigrom sa nesníva je napínavé a dramatické čítanie, ktoré sa vám zaručene dostane pod kožu. Príbeh tridsaťročnej Sandry, ktorej sa celý život obráti naruby, je plný napätia a nečakaných odhalení. Pútavý a nebezpečný román, v ktorom nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Sandru nečakane navštívi jej najlepšia kamarátka Zuzana so skvelou novinkou: je bláznivo zamilovaná a bude sa vydávať! Jej eufóriu však náhle vystrieda šok z nepochopiteľnej zmeny plánov od jej osudovej lásky Viktora. Rúca sa jej svet a iba o vlások uniká smrti. Sandrinou úlohou je nájsť spôsob, ako svojej zlomenej kamarátke pomôcť.

Cesta do pekla je vraj dláždená dobrými úmyslami. Ale čo ak si na tej ceste uvedomíte, že smerujete tam, kam ste vlastne vždy chceli? Necháte sa uloviť citmi, ktoré vám vyrazia dych? Alebo sa stanete lovcom, ktorého vo vás prebudia okolnosti?

Pre tridsaťročnú Sandru sa táto dilema stane takmer osudnou a v okamihu, keď má pocit, že už nemá čo stratiť, prichádza tá najtvrdšia rana zo všetkých, ktoré kedy utŕžila.

Nájde v sebe silu zachrániť sa, alebo bude iba ďalšou ľahkou korisťou?

Priamočiary debutový román inšpirovaný životom je varovaním, že tí najkrutejší predátori medzi nami majú ľudskú tvár.

Autorka Jana Sarnová sa okrem písania prózy venuje aj štúdiu psychológie. Píše príbehy o živote, aký je všade okolo nás, a podáva ho dynamickým a napínavým spôsobom. Ten je a naďalej bude hlavným záujmom autorky, ktorú fascinujú neobyčajné ľudské osudy.

Na knihu Tigrom sa nesníva čitateľ tak ľahko nezabudne.

Začítajte sa do úryvku knižnej novinky Tigrom sa nesníva:

Takže, opýtala som sa ho, ako mu idú prípravy s obradom a so svadobnou cestou. Úplne nevinná

otázka, nie?“ „A on to všetko vybavuje?“ „Áno, chce ma prekvapiť. Ale bude to iba skromný obrad,

dvaja svedkovia, vrátane teba. Žiadne gýčové šaty pre družičky a panika pre zasadací poriadok. Tak si to prajem ja. Svadbu chcel on, mne je to úplne jedno. On sám navrhol, že mi vyberie

šaty, topánky a dokonca aj obrúčky. Vraj vie presne, čo sa mi bude páčiť. O móde má slušný prehľad, takže mu plne dôverujem. To všetko sme si dohodli ešte minulý týždeň, keď ma požiadal o ruku. Včera som sa ho úplne normálne opýtala, čo a ako s prípravami. A on na mňa vyletel. Vraj nech to nechám na neho. Navrhla som mu, že mu rada pomôžem, ak potrebuje. Zvreskol na mňa, či hovorí po čínsky, a odišiel. Bez jediného slova. Tresol dverami a zmizol. A celú noc sa nevrátil. Zaspala som až nadránom. Chcela som sa včera s tebou poradiť.“ „Ja už ti len môžem radiť s chlapmi, Zuzi.“ „Len som chcela počuť tvoj názor. Čo si o tom jeho správaní myslíš, Sani?“ „Mám pocit, že možno panikári. Vieš, akí sú niekedy chlapi. Jeden deň ti vyznáva lásku a potom ti týždeň nezavolá, lebo je z toho v strese. Len si vezmi mňa, Petra a tú jeho kravu. On jej zrejme narozprával, že má pracovnú večeru a zdrží sa a bla, bla, bla. A vyspal sa so mnou. A možno si to celé naplánoval. Možno bol v strese z nového vzťahu. To už ani ja, ani ty nezistíme, ale ja viem, čo som vtedy večer pred jeho domom videla. Šťastného zaľúbenca. Nikto by netipoval, že neuplynulo ani dvadsaťštyri hodín, odkedy sťahoval nohavičky mne!“ „Rozumiem ti, Sani… Ty myslíš, že Viktor s niekým včera spal?“ „Ja neviem, Zuzi. Kedy sa vrátil, ako sa správal, čo povedal?“ „Vrátil sa ráno, krátko predtým, než si zavolala. Mohlo byť tak pol ôsmej? Bol v bojovej nálade. A ja som nechcela vzbudiť dojem, že ho my dve spolu riešime. To by ho zrejme naštvalo a vyzerala by som ako nejaká zúfalá sliepka.“ „Chápem. A čo presne ti povedal? Kde spal?“ „Povedal mi, že vôbec nespal! Odišiel do obchodu a vo svojej kancelárii kontroloval tržby. A že to včera nesúviselo so mnou, tá ich zlodejka predavačka ho naštvala. Potom ma objal a pošepkal

mi, že o svadbu sa postará, ako sľúbil. A že už čoskoro si spolu všetky detaily prejdeme. Len mu teraz musím nechať priestor a pokoj!“ „Tak potom mu ten priestor daj. Ak chceš, príď ku mne. A on nech sa sústredí na obchod,“ navrhujem a dúfam, že prijme.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSchudnite zdravo a chutne s Patríciou Adamčíkovou
Ďalší článokSexturizmus v Bangkoku: Ako vyzerá zvrátená ping pong šou?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.