Ste jeho slabosť alebo nie? Všímajte si toto!

slabost
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Všimli ste si, že by váš priateľ mal nejaké slabé stránky? Piští, keď zbadá myš alebo pavučinu omotanú okolo jeho ruky? Bojí sa ísť po tme na záchod alebo si zamyká dvere pred monštrami na desaťkrát? Ak áno, nevadí. Je iba trochu bojazlivý. Viete, čo je však dôležité si všímať? Čo alebo kto je jeho slabosťou a komu sa zveruje.

Ste jeho útočisko alebo nie?

Dávajte si pozor, aby ste boli pre vášho partnera jeho útočiskom. Ste alebo nie ste prvá osoba, na ktorú sa obracia pri probléme? Nezavolá radšej bratovi alebo staršej sestre? Nemyslíte si, že by ste mali byť práve vy prioritnou osobou? Určite áno. Nezamysleli ste sa nad tým prečo sa to deje? Skvelou pomôckou ako zvládnuť tento vzťahový problém je komunikácia. Keď sa budete spolu rozprávať pomôžete nielen sebe ale aj vášmu vzťahu či partnerovi. Predsa nechcete spievať iba vokál?

Snažte sa s ním „pracovať“!

Nezapája vás partner do riešenia problémov a snaží sa vás od jeho problémov dostať, čo najďalej? Chce si všetko riešiť sám, koná výhradne podľa seba a nezaujíma ho váš názor, ktorý vlastne ani nepozná? I napriek vašej snahe pomôcť mu, vám hovorí ako má všetko pod kontrolou a problémy dokáže razom vyriešiť? Vraj vás nebude zaťažovať a iba vás tým chráni od zbytočného stresu? Ak sa toto deje, pozor! Nedovoľte mu odohnať vás! Pracujte s ním a pomáhajte mu, aj keď sa vás pokúsi odradiť. V prípade, že sa snaha pomáhať vyplatí a partner si nechá od vás poradiť, dokonca zváži váš názor, uspeli ste. Časom si k sebe nájdete cestu a spoločnou kooperáciou nájdete kompromis aj v takých veciach, o ktorých by ste to ani nepovedali.

Uvidíte, že časom prídete na to, kto je jeho slabosťou a budete spokojná, že ste ňou práve vy sama!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNajväčšie zvieratá na svete: Pozrite si tieto rekordy
Ďalší článokPerfektný Fitness diár na rok 2018
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.