Šťastie je krásna vec: Česká komédia o tom, že výhra v lotérii nezaručuje spokojný život

Šťastie je krásna vec
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vyhrať poriadnu hromadu peňazí nemusí nevyhnutne znamenať, že sa okamžite zbavíte všetkých trápení. Presvedčí sa o tom dvojica hrdinov v novej českej komédii Šťastie je krásna vec, ktorá práve prišla do slovenských kín.  

V jej hlavných úlohách sa môžu diváci a diváčky tešiť na obľúbenú herečku Petru Hřebíčkovú, známu napríklad z poslednej evitovky Príliš osobná známosť, a Karla Zimu, ktorý sa naposledy objavil vo filme Román pre pokročilých či dvojici komédií o horskom stredisku Špindl.

Šťastie je krásna vec

Manželia Čenda s Janou to v živote nemajú jednoduché. Obaja sú nezamestnaní, Čenda má dlhy všade, kam sa pozrie, a najčastejšou návštevou u nich doma je exekútor. Toto všetko ale zmení jediný tiket do lotérie. Rozprávková výhra 176 miliónov korún im otvára dvere do veľkého sveta neobmedzených možností, ale privádza ich aj k množstvu nových kamarátov, ktorí by si radi z výhry kúsok odkrojili. A hoci sa to niektorým podarí a vzťah dvojice sa naruší, nakoniec možno predsa len zistia, čo je tou najväčšou výhrou v živote.

„Vyhrať taký balík pre nich nie je výhrou, ale skôr problémom. Nedokážu sa s tým vysporiadať a z toho vznikajú komické situácie. A samozrejme ďalšie problémy, takže to chvíľu vyzerá aj na rozchod,“ hovorí o hlavných postavách Petra Hřebíčková, jedna z najobsadzovanejších českých herečiek súčasnosti. Dodáva, že prácu na filme si mimoriadne užila. „Nakrúcanie bolo pre mňa aj Karla veľmi zábavné, vyskúšali sme si mnoho nových vecí. Bolo to adrenalínové aj plné romantiky a humoru.“

V snímke režiséra Jiřího Diarmaida Nováka sa objavia tiež Jan Dolanský, Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Zdeněk Godla či Markéta Hrubešová. Vo filme tvorcovia použili rovnomennú pieseň Štěstí je krásná věc Richarda Müllera, ktorý preň však naspieval aj celkom nový hit s názvom Chladnej den. Snímku do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film presne týždeň pred jej českou distribučnou premiérou.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko dostať deda z domu: Filmovými hviezdami nabitá rodinná komédia
Ďalší článokAby vám dieťa nešéfovalo: 9 výchovných trikov pre rodičov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.