Spisovateľka Adriana Macháčová prichádza s novinku Niekto ako ty

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Štyri priateľky. A príbeh, aké píše sám život, no z pera Adriany Macháčovej napísaný ešte pútavejšie a citlivejšie. „Najradšej zbieram príbeh zo svojho okolia a neraz ich nemusím aj prikrášľovať, prekrúcať, či výrazne upravovať. V tomto je život naozaj nádherný a pravda býva neraz dostatočne dramatická,“ tvrdí obľúbená autorka Adriana Macháčová.

Niekto ako ty je krásny príbeh plný citov, lásky, nádeje, šťastia, ale aj krízových situácií, emocionálneho odlúčenia. Je to aj príbeh o tom, aké je to byť druhou manželkou…
Skvelé oddychové čítanie, pretože príbehy štyroch priateliek vám budú blízke. Akoby ste ich poznali. Akoby ste patrili medzi ne…

O čom je táto novinka?

Klára žije usporiadaným manželským životom. Túžba po zmene a ubíjajúca všednosť ju vrhne do milostného románika s Jakubom, synom jej priateľky Aleny. Pomer dospievajúceho chlapca a ženy v najlepších rokoch otrasie všetkými priateľmi. Jakubovi rodičia sú šokovaní. Chcú ochrániť syna, a tak s tými najlepšími úmyslami odhalia Klárinu neveru pred jej manželom. Nepredpokladali, že vzdorovitý tínedžer sa obráti proti nim a utečie z domu.

Bibiána žije s mužom o dvadsať rokov starším, ktorý jej poskytuje pocit bezpečia a pohodlia. Všetko to, čo v detstve nepoznala. Lenže spoločné dni sú príliš krásne, aby trvali večne. Jurajova bývala manželka ťažko ochorie a Bibiána dostane strach, že sa jej muž k Marte zo súcitu vráti. Skrytá rivalita ju núti bojovať.

Zuzana sa zúfalo pokúša prekonať samotu a rozhodne sa vyhľadať svoju dávnu lásku. O Rasťovi sa dozvedá zvláštne veci. Novinky ju síce deprimujú, ale predsa len dávajú nádej, že raz môžu byť spolu.

Adriana Macháčová

Každodenné osudy a zamotané situácie vytvárajú z novinky Niekto ako ty pohodové čítanie, ktoré vás vtiahne svojou dramatickosťou aj pestrosťou vzťahov, aké máte aj v reálnom živote naokolo.

Otázkou je, či kapituluje v príbehu Klára a zľakne sa zmeny. Alebo sa jej podarí dostať manželstvo do starých, všedných koľají?
A čo Jakub? Pochopí, že zrelá žena nie je nič preňho a vráti sa k vystrašeným rodičom?
Ako dopadnú vzťahy Bibiány a Zuzany? Prinesie ich odhodlanie zaslúžené ovocie?

Jedno je isté – priateľské putá štvorice hlavných hrdiniek prejdú ťažkou skúškou. Presne tak, ako naše rodinné, priateľské, či kolegiálne vzťahy skúša nielen čas, ale aj rôzne nečakané situácie.

Pozrite si VIDEO, v ktorom autorka Adriana Macháčová hovorí o svojej knihe Niekto ako ty:

Začítajte sa do novinky Niekto ako ty:

Auto nebezpečne zabalansovalo, akoby sa cesta razom premenila na neviditeľné klzisko. Prešlo na krajnicu. Pneumatiky zapišťali. Keď nárazník olizol chatrné zvodidlá a prerazil ich, pocítila tupý úder. Bezpečnostný pás jej stlačil rebrá. Od hrôzy vykríkla. Ovzdušie naplnil škripot bŕzd a desivý praskot plechu. Vystrelený airbag ju bolestivo udrel do tváre.
Pootvorila oči. Zažmurkala, aby odohnala tancujúce hviezdičky. Zacítila pach benzínu a mokrej zeminy. Cez čelné sklo spozorovala obláčik stúpajúcej pary. Reflektory pretínali tmavú húštinu ako žeravé kotúče a kmene stromov vrhali divoké, strašidelné tiene.
„Ani zabiť sa neviem! Dočerta!“ zanadávala potichu, akoby ju niekto mohol počuť. Nik tam však nebol. Pokojne môže vrieskať z plného hrdla. Zasmiala sa. Nie však od srdca, zo zúfalstva.

  1. kapitola
    Klára

Noc čo noc ma ničia spomienky na to, čo sa stalo. Vyletúvajú po zotmení ako netopiere a nie a nie ich zahnať. Jeho milenka je stále so mnou. Už dva roky. Keď sa Peter usmeje na inú ženu, cítim, ako sa mi krv vytráca z tváre. Je to ona? Je to tá žena, s ktorou si ma podviedol? útočím naňho v duchu. Strach zo samoty, zvedavosť, zlosť aj vyhrážky pochovám radšej do ticha. Zhrýzajú ma ukryté v srdci a mám čo robiť, aby som sa ovládla.
Už viac ako osemnásť rokov som ženou v domácnosti. Svet sa mi scvrkol do rutinného kolobehu: dieťa – nákupy – pranie – varenie – manžel. Ani zrniečko prachu na nábytku, chuchvalce v kútoch či nahromadený špinavý riad. U nás doma je vždy starostlivo vydrhnutá dlažba, koberce bez škvŕn so stopami po rotačnej kefe na hadici vysávača, vyblýskané zrkadlá, stoly i okná. Všetko sa leskne čistotou a všetko robím sama, hoci mnohí si myslia, že mám upratovačku. Peter by nezniesol, keby sa jeho vecí dotýkal niekto cudzí. „To je náš byt!“

Dúfala som, že to tak nebude navždy. Vyštudovala som na Ekonomickej univerzite a verila som, že to nebolo zbytočné a raz nájdem uplatnenie. Keď Barborka podrástla a nastúpila do školy, rozhodla som sa, že si nájdem zaujímavú prácu a, samozrejme, paniu, ktorá mi s domácnosťou pomôže. Pomaly budem stúpať po kariérnom rebríčku a raz sa stanem šéfkou úspešnej nadnárodnej spoločnosti. Vytrvalosti aj ctižiadostivosti som mala na rozdávanie. Bola som presvedčená, že sa mi to podarí. Keď ma pozvali na prvý konkurz, nadchýnala som sa a tešila. Povedala som o svojich plánoch Petrovi Zarazene som hľadela na jeho zaťaté zuby a sebaistota ma opúšťala.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokO čom je kniha Darker? Pikantný vzťah očami Christiana Greya
Ďalší článokIgor Bukovský hovorí o svojej novinke Ako nezomrieť: Táto kniha vás šokuje!
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.