Sme v ohrození: Pohltí nás elektrosmog?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nie je ho počuť, vidieť a len niekoľko senzibilných ľudí ho dokáže vnímať. Stretávame sa s ním denne – doma, v práci, v aute, ale aj vonku. Je našou bežnou súčasťou, a pritom si veľmi neuvedomujeme, ako nás ohrozuje! Elektromagnetický smog, elektrosmog alebo EMS môžeme pokojne nazvať aj tichý nepriateľ. Alebo skôr nepokojne…

Aký by bol život bez práčky, mikrovlnnej rúry, sporáka, chladničky či obľúbenej televízie, počítača alebo telefónu? Povedzme si pravdu, nevedeli by sme si to ani predstaviť.  Tieto výdobytky techniky nám neustále uľahčujú prežívanie v „betónovej džungli“. Ale výsledky výskumov bijú na poplach! Elektromagnetické žiarenie, ktoré pri ich používaní vzniká, má totiž negatívny vplyv na ľudský organizmus.

Pojem elektrosmog vznikol v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a doslova predstavuje znečistenie elektrinou. Je to vlastne pole elektromagnetických frekvencií, ktoré sú produkované elektrospotrebičmi, vedeniami napätia, mobilnými telefónmi, vysielačmi mobilných operátorov, rádiovými stanicami či mikrovlnnými stanicami.

headphones-791077_1280

Ľudský mozog je naladený podľa Zeme

Frekvencia mozgu, ktorá riadi našu tvorivosť, výkon, stres, úzkosť a imunitu sa nejakým spôsobom naladila na frekvenciu našej planéty. Pulz Zeme sa stal pulzom nášho života. Profesor R. Wever z Inštitútu pre fyziológiu správania Maxa Plancka zrealizoval výskum na základe, ktorého odhalil neuveriteľnú spojitosť medzi ľudským zdravím a prirodzenou frekvenciou našej planéty. Naša planéta má pulz, merateľnú frekvenciu, ktorá ovplyvňuje život na zemi. Táto frekvencia sa však za posledné desaťročia narušila elektrosmogom.

Ohrozená je celá biosféra

Skupina pre ochranu proti rádiovým frekvenciám v jednom zo svojich dokumentov píše, že radiačné prostredie sa zvýšilo mnoho miliónkrát od doby ako to bolo pred päťdesiatimi rokmi. To je nesmierne veľká zmena v prostredí.  Úplne potlačila všetky prírodné signály. Dr. Ludwig zistil, že na to, aby sme boli v rovnováhe, potrebujeme byť zladení so Schumannovou frekvenciou.

Schumannova rezonancia je označenie pre špecifickú zvukovú frekvenciu s kmitočtom okolo 7.83 Hz (táto frekvencia sa vyskytuje aj u všetkých cicavcov). Svoje pomenovanie nesie po nemeckom fyzikovi a profesorovi Winfriedovi Ottovi Schumannovi z Mníchovskej Technickej univerzity, ktorý ju objavil v roku 1952. Profesor Schumann vtedy predpovedal, že v atmosfére Zeme – v akejsi “dutine” medzi povrchom zeme a ionosférou – sa nachádzajú stojace elektromagnetické vlny.

Podľa niektorých výskumov sa táto frekvencia postupne zvyšuje. Vibrácie Zeme (Schumannova rezonancia) boli po dlhý čas na úrovni v priemere 7,83 Hz. Od roku 1980 vzrástli na úroveň vyše 12 Hz. Je možné, že to znamená ohrozenie celej biosféry, vrátane ľudí. Inžinier Lewis B. Hainsworth, bol jedným z prvých vedcov, ktorí hovorili o tom, že ľudské zdravie je spojené s geofyzikálnymi parametrami planéty a toto spojenie sa deje prostredníctvom Schumannových vĺn.

Kde všade sa nachádza?

„Tichý nepriateľ“ známy pod skratkou EMS je ťažký, a preto sa drží tesne pri zemi, kde sa hromadí. Dokáže sa nakopiť až do výšky jedného metra. Každý druh elektriny vyrába elektrické, magnetické a elektromagnetické polia. V spálni nám okrem televízora, rádiobudíka, telefóna, nočných lámp, reproduktorov a satelitných prijímačov môžu škodiť aj kovové časti na posteli. O nič lepšie na tom nie sú ostatné miestnosti v domácnosti. Kuchyňa vedie s množstvom spotrebičov: od elektrického sporáku, mikrovlnnej rúry, práčky až po umývačku riadu, chladničku a mrazničku. V obývačke máme na zozname televízor, vežu, domáce kino,  DVD prehrávač alebo aj na prvý pohľad celkom neškodné diaľkové ovládanie. Pracovisko predstavuje raj elektrosmogu. Nachádzajú sa tam totiž počítače, monitory, tlačiarne, mobilné a bezdrôtové telefóny, faxy, wifi či satelitné prijímače.

office-620823_1280

Čo môže spôsobiť elektrosmog?

V súvislosti so zvyšujúcou sa Schumannovou rezonanciou môžeme v súčasnosti pociťovať:
• migrény, vyčerpanie
• pocit elektrizovania v končatinách a chrbtici
• kŕče v svalovej hmote
• symptómy podobné chrípke
• intenzívne sny

Ľudské telo sa v dôsledku nových vibrácií stáva citlivejším. Hoci Schumannova rezonancia bola jednoducho merateľná odkedy bola objavená, dnes už to nie je také jednoduché. Atmosféra sa vypĺňa umelo vytvorenou radiáciou s rôznymi frekvenciami, ktoré takmer prehlušujú prirodzené signály, ktoré tam boli milióny rokov. Tieto signály ale môžu hrať rolu nie len ako prirodzená ladička pre mozog, ale pre všetky životné procesy. Vytvárame si prostredie, ktoré nás doslova rozlaďuje. Všetko živé reaguje na tie najjemnejšie zmeny v magnetickom a elektromagnetickom poli, ktoré nás obklopuje. Odkedy vznikol život na Zemi, Zem obklopujú všetky živé veci svojou prirodzenou pulzujúcou frekvenciou. Mnoho odborníkov sa zhoduje na tom, že umelo vytvorené elektromagnetické vlnenie zakrýva prirodzenú frekvenciu Zeme. Elektrosmog môže spôsobiť, že sa človek cíti viac stresovaný, unavený a v nerovnováhe.

Ako ho zredukovať?

Laboratórne výskumy ukázali, že keď sa živé bunky vystavia pôsobeniu Schumannovej rezonancie, má to efekt ochrany pred škodlivými elektromagnetickými frekvenciami a zníženia absorpcie škodlivých chemikálií. Niektorí vedci dokonca tvrdia, že aj počúvaním frekvencie 7,83 Hz môžeme čeliť iritujúcemu prostrediu, a tak si vytvoriť zdravšie životné prostredie.

Existujú tri hlavné spôsoby ako sa na ňu naladiť: meditácia, prechod na alfa hladinu mozgových vĺn a kontakt s delfínmi:

Meditácia:  Počas hlbokej meditácie, keď sa stimulujú alfa a theta vlny mozgu medzi mozgom a planétou vzniká rezonancia. Táto synchronizácia nám nie len zvyšuje vedomie, ale aj upevňuje naše zdravie.

Alfa hladina mozgu: Mozog sa do hladiny alfa dostáva jednoduchou relaxáciou a trénovaním otvoreného prístupu k myšlienkam.

Kontakt s delfínmi: Ľudský kontakt s delfínmi navodí alfa hladinu v mozgu a tiež hemisférickú synchronizáciu mozgu. Je to preto, lebo delfíny vytvárajú zvukové vlny na frekvencii Schumannovej rezonancie 7,83 Hz. Delfíny komunikujú zvukmi, ktoré sa podobajú klapnutiu a ktoré produkujú bioultrazvukové energie. Tieto zvuky obsahujú štyrikrát vyššie ultrazvukové frekvencie ako tie, ktoré dokážu vytvoriť stroje. Existuje terapeutický model, podľa ktorého zvuky delfínov dokážu prenášať frekvencie, ktoré naštartujú ozdravné procesy v ľudských bunkách, v tkanive a vo vnútornej štruktúre tela. Výskumy ukázali, že produkcia v neurónových sieťach je výrazne ovplyvňovaná kontaktom s delfínmi. Plávanie s delfínmi môže pomôcť očistiť a stabilizovať ľudské energetické pole.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDaniel Silva a jeho napínavá Špiónka
Ďalší článokMŕtvola zavraždeného muža v roztápajúcom sa ľadovci…
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.