Sirota Brooklyn priniesol do kín unikátne herecké esá

Sirota Brooklyn
Sirota Brooklyn
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Detektívna snímka Sirota Brooklyn (Motherless Brooklyn) prišla do slovenských kín a divákov si získa svojím originálnym hrdinom a jeho pútavým príbehom. Edward Norton je u nás známy najmä ako herec, má však za sebou aj niekoľko úspešných režisérskych počinov. Vo svojom najnovšom filme sa zhostil úlohy scenáristu, režiséra, producenta aj predstaviteľa hlavnej úlohy – a výsledok je naozaj srdcovým dielom, ktoré stojí za pozornosť.

Ústrednou postavou je Lionel Essrog, osamelý súkromný detektív s Tourettovým syndrómom, ktorý mu spôsobuje tiky a núti ho hovoriť nevhodné veci nevhodnými spôsobmi v najnevhodnejších chvíľach. Práve on sa pokúša objasniť vraždu svojho mentora a jediného priateľa Franka Minnu, len za pomoci nejasných stôp a svojej jedinečnej pamäte.

Postupne odkrýva prísne strážené tajomstvá, ktoré udržujú osud mesta New York v päťdesiatych rokoch v rovnováhe. Pri pátraní sa dostáva do kontaktu s násilníkmi, korupciou a najnebezpečnejším človekom v meste, len aby sa dopátral k pravde a zachránil ženu, na ktorej mu záleží.

Pozrite si trailer k filmu Sirota Brooklyn:

„Vidieť, ako Edward stvárňuje Lionela, bolo jednoducho strhujúce,“ hovorí spoluproducent film Bill Migliore. „Mal som výsostné právo sledovať Edwarda už viackrát, keď vytváral určitú postavu priamo na pľaci – a opísal by som to ako kombináciu komplikovanej matematiky a jazzu. A musel si takisto zachovať disciplínu, myšlienky a majstrovstvo, aby bol schopný hore-dolu prepínať medzi hraním a režisérskou víziou v spolupráci s veľkým a dynamickým obsadením – a to bolo neobyčajné.“

Okrem Nortona sa v snímke objavia ďalšie hollywoodske herecké esá, ktoré netreba predstavovať – Bruce Willis, Alec Baldwin, Willem Dafoe, Bobby Cannavale a množstvo ďalších skvelých hercov a herečiek. Film Sirota Brooklyn do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZvláštny príbeh a hrozivé vyvrcholenie
Ďalší článokDvadsať rokov po tragickej nehode prichádza film inšpirovaný životom autora piesne Voda čo ma drží nad vodou
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.