Sedem listov: Príbeh, ktorý sa dotkne vášho srdca

Sedem listov
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nádherné a dojímavé čítanie plné emócií. Írska autorka Sinéad Moriartyová si čitateľov aj kritikov získala dojemnými príbehmi o moderných ženách súčasnosti. Taký je aj jej najnovší román Sedem listov o bezpečnom a šťastnom živote, ktorý sa zrazu rozpadne na drobné kúsky.

Sarah je milujúca zamestnaná mama sedemročnej Izzy, manželka oddaného Adama a najlepšia priateľka svojej sestry Mie. Čaká vytúžené druhé dieťa a nesmierne sa naň teší.

Jedného dňa sa Sarah náhle zrúti, upadne do bezvedomia a rodina si musí zvykať na život bez nej. Ako vysvetlia malej Izzy, že jej mama to možno neprežije? A môže prežiť nenarodené dieťatko?

Sarahin stav sa zhoršuje a rodina sa rozháda, nevedia sa dohodnúť, ako ďalej. Mia zájde po veci do Sarahinho domu a nájde tam listy – dokopy sedem, jeden za každý rok Izzinho života. Sarah ich písala vždy pri príležitosti dcérkiných narodenín, akoby sa pripravovala na deň, keď jej nebude môcť sama povedať, ako veľmi ju ľúbi. Kým Mia premýšľa, či sa sestre podarí napísať ôsmy list, rodina je nútená urobiť ťažké rozhodnutie, ktoré im zlomí srdce a navždy ich zmení.

Román Sedem listov bol pôvodne inšpirovaný zdrvujúcim súdnym prípadom, o ktorom autorka Sinéad Moriartyová  čítala pred pár rokmi. A príbeh tej ženy jej navždy utkvel v pamäti. V tom čase premýšľala, čo by človek urobil, keby…

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Sinéad Moriartyová je írska spisovateľka, ktorú k tvorbe inšpirovala vlastná mama, autorka kníh pre deti. Jej prvý román The Baby Trail, trpký príbeh páru, ktorý sa pokúša o dieťa, vyšiel v roku 2004. Preložili ho do 25 jazykov.
Sinéad napísala štrnásť románov vrátane The Way We Were, ktorý v roku 2015 získal ocenenie Irish Book Award za beletriu. Vo vydavateľstve IKAR vyšiel v roku 2018 jej román Dobrá matka.

Začítajte sa do novinky Sedem listov:

Sarah sa usmiala, keď objednali ďalšie dve fľaše vína. Niektorým mamičkám zo školy sa rozviazal jazyk a bolo to mimoriadne zábavné.
„Len počkajte, čo vám poviem.“ Mollina mama sa predklonila a ostatné sa schúlili k nej, napínali uši. Vychutnávala ich pozornosť, na chvíľu zmĺkla, aby dosiahla dramatický efekt, a odpila si vína. „Vedeli ste, že mama Ethana Kennedyho…?“
„Kto je Ethan Kennedy?“ skočila jej do reči Frankova mama.
Mollina mama sa zamračila. Nebola zvyknutá, aby ju prerušovali. Sarah potlačila úsmev. Frankova mama bola nová v ich triede a očividne ešte nepochopila, že Mollina mama je včelia kráľovná. Malo by jej svitnúť, pomyslela si Sarah, lebo Mollina mama má podrezaný jazyk.

Viac na bux.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokLeto v kinách odštartuje česká komédia 3Bobule s Braňom Deákom
Ďalší článokChcete ho naspäť? Zmeňte toto a zaručene budete úspešná!
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.