Sebastian Fitzek a jeho mrazivá novinka Zberateľ očí

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi.
Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná…

Zberateľ očí udrel už trikrát, keď na scénu vstupuje bývalý policajný mediátor Alexander Zorbach. V súčasnosti je policajným reportérom berlínskeho denníka, preto sa vydáva po stopách viacnásobného páchateľa, ktorého novinári nazývajú Zberateľ očí. V minulosti sám pracoval ako policajt, má teda bohaté skúsenosti a užitočné kontakty.

Navyše je vždy o krok pred políciou, a pravdepodobne aj preto sa stane hlavným podozrivým. Páchateľ zatiaľ nezanechal nijakú užitočnú stopu. Odrazu sa však nečakane objaví tajomná svedkyňa, slepá fyzioterapeutka Alina Gregorievová, a tvrdí, že dokáže nazrieť do minulosti svojich pacientov, stačí jej len dotknúť sa tela. A deň predtým možno ošetrovala Zberateľa očí.

Fitzek dá postupne slovo aj ďalším protagonistom, policajtovi Philippovi Stoyovi a redakčnému asistentovi Frankovi Lahmannovi, pričom ich rozprávanie strieda s pocitmi a myšlienkami uneseného chlapca Tobiasa Traunsteina. Dej sa sústreďuje na pátranie po ešte žijúcej obeti – v tomto prípade po súrodencoch Traunsteinovcoch.

Fitzek verný mottu knihy preniesol preteky s časom aj do grafickej podoby románu. Príbeh sa začína epilógom a postupuje od poslednej kapitoly k prvej, čísla strán tiež klesajú a všetko sa končí prológom. A prečo Zberateľ očí? To sa dozviete v knihe.

Zberateľ očí patrí medzi to najlepšie, najmrazivejšie a najdesivejšie, čo Sebastian Fitzek napísal. Zahryznete sa do knihy a nebudete chcieť pustiť. Originálna zápletka, majstrovsky napísaná a tá atmosféra… v tom je Fitzek neopakovateľný. „Už nevládzem. Táto kniha ma oberá o poslednú vôľu. Pred pár minútami som ju dočítala a v žalúdku mám kameň. Toľko geniality v jednom – neuveriteľné. Pán Fitzek teda vie písať knihy. Bravo!“ napísali na Thalia.de.

Sebastian Fitzek

Nemecký spisovateľ a novinár. Náklad jeho detektívok presiahol 9 miliónov výtlačkov a bol preložený do 25 jazykov. V súčasnosti je najúspešnejším a najžiadanejším nemeckým autorom, ktorý sa presadil aj v USA a v Anglicku.

Hneď jeho prvý psychotriler Terapia sa stal bestsellerom a filmová spoločnosť Odeon vzápätí zakúpila filmové práva. Bola to dobrá voľba, lebo aj film získal mnohé ocenenia. Jeho druhá kniha Šialená hra bola taktiež nezvyčajným úspechom a rovnako sfilmovaná. Desať rokov a desať strhujúcich bestsellerov urobila z autora priam detektívneho guru. V Nemecku sa jeho romány tešia takej obľube, že boli uvedené ako rozhlasové či divadelné hry, dokonca zhudobnené.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok3 znaky, vďaka ktorým zistíte, či to muž myslí s vami vážne  
Ďalší článokPoetické fotografie zo sveta fantázie
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.