Rozchod: Toto po ňom nikdy nerobte

rozchod
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každý rozchod je bolestivý. Či už ste to predpokladali alebo nie. V lepšom prípade vám spadne kameň zo srdca, ale to stále neznamená, že s ním odídu všetky pekné spomienky. Tie sa budú vracať postupne a nech ste s rozchodom akokoľvek vyrovnaná, vždy to zabolí.

Doprajte si pokoj

Keď vás zastihne rozchod, najdôležitejšie je ostať po ňom pár dní doma, pokiaľ je to možné. Bez pocitu viny sa vyplačte a dostaňte von všetky svoje emócie. Nemám tým na mysli vysedávanie na gauči, prejedanie sa zmrzlinou a prezeranie fotografií so svojím novopasovaným ex priateľom. Oddýchnite si. Spomeňte si na tie najhoršie situácie, ktoré vám konkrétny vzťah priniesol a spýtajte sa samej seba, či by ste podobné chvíle chceli zažívať dokonca svojho života.

Alkohol vašu situáciu len zhorší

Priatelia vám budú chcieť pomôcť a určite vás zavolajú na tú najväčšiu party, ktorá vám „zaručene“ pomôže dostať sa z toho čo najrýchlejšie. Odmietnite to. Alkohol váš smútok iba posilní a ak vám niekto bude tvrdiť, že to potrebujete, mali by ste sa rozhodnúť, či nie je lepšie ostať radšej doma. Ak by vás videl váš ex priateľ, ako zvraciate pred nejakým barom, len by ho potešilo, že sa vás zbavil. A vy by ste sa cítili ešte horšie.

Nepadnite do náručia prvého chlapa

Rozhodne nezačnite hneď hľadať novú známosť. Nikto nechce ostať sám v dobe trápenia. Možno nám zvýši ego, keď má o nás niekto záujem aj keď nevyzeráme práve najlepšie a ani sa tak necítime. Pravdou je, že chlapi v nás po rozchode vidia obeť. V obdive iného chlapa, možno hľadáme možnosť pomstiť sa tomu predošlému. Často krát sa však stáva, že nás odkopnú obaja a to hneď potom, ako si užijú.

Neproste o druhú šancu

Ženy by nemali zabúdať na svoju sebaúctu. Iste, nie je zlé, ak si po rozchode priznáme pár chýb a to aj konkrétne pred svojím ex priateľom. Ak sa jednalo o neveru, veľké klamstvá a iné väčšie chyby, je dôležité ospravedlniť sa, aj keď tým minulosť nezmeníme. Je ale na dotyčnom, či sa k nám chce napriek tomu všetkému vrátiť.

Neľutujte to, kým ste

Opačným prípadom je ospravedlňovať sa za to, kým ste a prosiť o druhú šancu. Je to to najhoršie čo môže žena urobiť. Ak niekomu nevyhovuje, ako sa obliekate, správate a kým naozaj ste, nie je to chyba. Keď vás niekto nechce, pretože chce krajšiu, šikovnejšiu alebo talentovanejšiu, nechajte ho odísť. Nepatríte k sebe. Bez výčitiek môžete žiť podľa svojich predstáv a tešiť sa na rozchod.

Zabudnite na nenávisť

Posledným krokom k úspešnému prekonaniu rozchodu je odpustenie. Nechajte ho ísť, nech má koľko žien chce. Venujte sa sama sebe. Urobte to, čo ste pred tým nemohli a robí vás to šťastnou. Nehnevajte sa na neho, hnev ubližuje vám a nie jemu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTipy na zútulnenie obývačky počas týchto chladných dní
Ďalší článokPolícia v rukách mafie: Veselo okrádajú štát a smejú sa nám do tváre!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.