Randíte s ním, aj keď nie je váš typ? Výhod je neúrekom!

randite
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Už dlhšie vás obletuje jeden muž, no vy stále odolávate, aj keď ste single? Presviedčate samú seba, že to nebude fungovať, pretože to nie je váš vysnívaný typ chlapa. Avšak randenie s mužom, ktorý vám na prvý pohľad až tak „nereže“ má aj svoje výhody. Aké?

Staré známe: Protiklady sa priťahujú

Určite ste už počuli tvrdenie, že protiklady sa najviac priťahujú. Nemusí to byť vždy pravda, ale čo ak tentokrát to tak bude? Stretávanie sa s naším protikladom nás môže jedine obohatiť a ukázať nám svet z inej perspektívy. Vyžaduje si to veľa kompromisov a ustupovania, avšak práve to nás učí byť zhovievavými, trpezlivými a schopnými dohody. Skúste svoj nový objav brať ako výzvu, ktorá vás môže veľa naučiť a nikdy neviete, možno nakoniec to bude ten pravý.

Prekročte svoj tieň

Zvykli sme si už na pohodlný štýl života, ak sa nám niečo nepáči, jednoducho to nerobíme. Rovnako je to aj s mužmi, ak nás nejaký neosloví na prvý pohľad, hľadáme ďalej. Skúste prekročiť svoj tieň, svoju zónu komfortu a vyskúšajte nové dobrodružstvo. Skutočné dobro a krása sú často skryté hlbšie pod povrchom a odhalíte ich až vtedy, ak pôjdete do istého rizika.

Naučíte sa meniť zaužívané zvyky

Zvyk je určite niečo, čo nám v živote pomáha, no často nás oberá o príležitosti či už spoznať nových ľudí, alebo sa niečo nové naučiť. Muž, ktorý je úplne odlišný od tých, ktorým väčšinou venujete pozornosť, vám ukáže svet inými očami. Len preto, že sa vám z neho na prvý pohľad nepodlomili kolená, ešte neznamená, že je zlým človekom a že vás nijako neobohatí, práve naopak.

Lepšie spoznáte samú seba

Podľa čoho viete, aký je naozaj váš typ? To, že sa vám páčia vysokí tmavovlasí fešáci s tehličkami na bruchu ešte neznamená, že sú to pre vás tí praví. Niekedy sa vám človek páči, no keď otvorí ústa, čaro je fuč. Nezahadzujte príležitosti vyraziť si von s niekým komu sa páčite vy. Rozhovor s človekom, ktorý je akoby z iného súdka ako vy, vás môže doviesť k pochopeniu vlastného ja a zisteniu, aká vlastne ste.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokÚspešné učenie a výchova detí s ADHD: Takto to určite zvládnete!
Ďalší článokAký bol M. R. Štefánik v skutočnosti? V knihe Prebijem sa! Štefánik sa to dozviete!
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.