Poznáte zásady správneho odličovania?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Túžite po krásnej ukážkovej pleti? Tak ju len nezakrývajte! Keď sa ráno na tvári vybláznite pomocou mejkapu a líčidiel, mali by ste jej večer dopriať zaslúžený oddych. Prach, smog, špina či stres – na to všetko môžeme naraziť počas dňa. A večer by sme sa toho mali zbaviť pomocou odličovacích „nástrojov“! Prinášame vám zásady správneho odličovania v skratke.

emotions-371238_1280

Na čo je to vlastne dobré?

Určite sa vám už stalo, že ste sa po nejakej alkoholickej zábave pozabudli odlíčiť. Únava a promile v krvi boli jednoducho silnejšie. Pokiaľ sa to stane raz za „uhorský rok“ je to ešte v norme. No pokiaľ by ste chodievali spávať so svojou dennou fasádou pravidelne, boli by ste veľmi nemilo prekvapené. Zanedbaným, a dokonca aj nedôkladným čistením pleti sa na povrchu pokožky upchávajú póry a vytvárajú zápaly.

Takto na to radšej nechoďte!

Keď ste si už vstúpili do svedomia, a rozhodli si čistiť pleť pravidelne každý deň, mali by ste vedieť, ako na to. Rozhodne si tvár neodbavte len drsnými a rýchlymi ťahmi chuchvalcom vaty a pleťovým mliekom. Mihalnice by na to mohli doplatiť lámaním a vypadávaním. A zmes zo zvyškov mlieka, špiny a mejkapu vám zas upchá póry.

Nevynechajte krk a dekolt

Nezabudnite na samostatné odlíčenie očí a pier. Tie by sa mali dostať na rad ako prvé. Čistá voda ich nedokáže vyčistiť. Tampón by ste mali nechať priložený na oku aspoň 30 sekúnd, aby sa nečistoty poriadne rozpustili a až potom ich zotrieť. Vyhnite sa drhnutiu, šúchaniu či naťahovaniu, aby ste si nevytvorili nechcené vejáriky okolo očí. Všetky časti, ktoré sú počas dňa odhalené, by sme mali prejsť odličovacím tampónom. Lebo aj táto časť pokožky sa znečisťuje, môžu sa na nej tvoriť vyrážky a vrásky.

Nezabudnite, že ak sa budete v mladosti starať o svoju pleť, o pár rokov  sa vám milo odmení!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJohn Grisham – majster právnických trilerov s novinkou Smeč
Ďalší článokSmrtiaca posadnutosť. Mrazivý severský triler
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.